Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 10 hónapos lányom, de...

Van egy 10 hónapos lányom, de azt akarja, hogy állandóan cipeljem. Ha belerakom a járókába, kompba, babakocsiba, hisztizik, rugdos, meg tépi a hajamat. Hogy lehet erről leszoktatni? Mert már az ideg összeroppanás küszöbén vagyok.

Figyelt kérdés
Sehol nem jó neki,csak,ha cipelem.Most megint terhes vagyok,de mondták,hogy ne cipeljem,különböző okok miatt.De ha a földön van,és ülök a széken,feláll mellém,kapar,és üvölt.Ha ülök,vagy állok mellette,akkor is húzza a nadrágom,meg hisztizik,persze,ha felveszem,már minden jó.Hogyan tudnám erről leszoktatni?Vágjam bele valamibe,és hagyjam üvölteni???

#hiszti #GYEREKNEVELÉS #gyerek cipelés
2014. jún. 4. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen idoszaka volt az en lanyomnak is kb ennyi idosen, csak az olembe maradt meg sehol mashol. Semmit nem tudtam ellene tenni. Aztan atment rajta. Ne cipeld ha nem muszaj inkabb ulj vele ugy vedd az oledbe. :-) kitartast de leszokik rola de most a te kozelsegedre van szuksege.
2014. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne vedd föl. Mondd meg neki, hogy nem, mert anyu fáradt, majd később felveszed. A lényeg, hogy tarts ki az elhatározásodnál. A gyerek képes egy órán keresztül üvölteni, legközelebb már fél óráig, utána 5 percig. Ám ha felveszed az előtt, ami előtt abbahagyja, akkor buktál, és még rosszabb lesz, ugyanis a gyerek tapasztalja, hogy elég ideig tartó hisztizéssel elérheti az akaratát. Ilyenkor még tovább üvölt, mint egy óra. Szóval, ha nekikezdesz, akkor tarts ki. Jó ha előtte szólsz a szomszédodnak, hogy a gyerek sírni fog egy darabig. De arra vigyázz, hogy ne tegyél vele semmit sem idegből, ne "vágjad bele" valamibe, hanem maradj higgadt. Ez neked is próba.
2014. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Te örülnél,ha csak egy széken ülhetnél egész nap,vagy az ágyon?Le kell vele ülni játszani ha ráérsz.Ha valamit csinálsz,akkor nyilván állsz,simán nem veszed fel és annyi.

Te se örülnél ha szeretetre vágynál és csak beb.sznának egy ketrecbe.Ha nem emelgetheted,akkor ülj le többet hozzá a földre,mást nem tehetsz.

2014. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Csak annyit tudok mondani, h kitartás, türelem. Valószínűleg a szeparációs szorongás miatt akar ennyire téged. Nagyobbik gyerekem pont ilyen volt, a kicsi még ilyenebb. Annyi volt a különbség, hogy a nagynak nem volt jó csak az ha állok és mászkálok vele, ha csak leültem vele megpróbálni játszani, vagy ülve vettem ölbe, húzta a hajam, sőt meg is harapott, kiborító volt. Ráadásul várandós lettem amikor egy éves volt, hányinger, álmosság, alig bírtam magam, meg tudom érteni h nagyon nehéz. Ami segített, sokat játszottunk kukucs-játékot, és sokat voltunk a szabadban, udvaron, játszón vagy csak a városban babakocsival, így kellemesebben teltek a napok. Valamint osztottunk szoroztunk és a házimunkából leadtam a főzést, inkább rendeltünk ebben az időszakban kifőzdéből, ennyivel is könnyebb volt.
2014. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát,ha leülök vele játszani,akkor is csak nyúz,nem játszik,ha kimegyünk az udvarra,és lerakom a fűbe,pár percig birizgálja a füvet,aztán már huzogat is,meg nyafog...csak kényszerhelyzetbe rakom bele valamibe,pl.ha elmegyek wc-re,mosogatok,(mert ha alszik,akkor nem tudok,mert minden kis zajra felébred),vagy porszívózás-seprés-felmosásnál.Amúgy szabadon garázdálkodhat a házba.:)

Meg,mikor belerakom a járókába,nekiáll üvölteni,pár perc alatt abbahagyja (addig nem lát),aztán meglát engem,és már torka szakadtából üvölt...Na ezt kéne kicsit elviselhetőbbé tenni,mert ha ülök egész nap mellette,akkor nem lesz belőlem semmi,"egyedül nevelem",mert az apja,mikor megy dolgozni,a lányom MÉG alszik,mikor hazaér,a lányom MÁR alszik...Már 4 napja nem főztem,2 napja nem mosogattam,mert nem hagy.:)

2014. jún. 4. 12:08
 6/7 Gabi86 ***** válasza:
57%
Szeparációs szorongás ezt úgy hívják ezt az állapotot.majd kinövi.ne fogd fel ezt olyan drasztikusan,mert azért ilyen nehéz,a gyerek megérzi rajtad.amikor azt akarja hogy felvedd tereld el a figyelmét pl jàtékkal vagy hol van ez vagy az.nálunk bevált.én pelusozásnál szoktam mondani hogy hol a lámpa?és gyors rárakom amig el van vele foglalva.nagyszülők nem tudnak segíteni?
2014. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gabi86 ***** válasza:
Ja és egy ekkora gyerek még nem hidztizik.párod nem tud szabit kérni?vagy egy takarítónőt nem tudtok alkalmazni?így csak a gyerekkel és magaddal tudsz foglalkozni
2014. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!