Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti költöznétek a...

Anyukák ti költöznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg panelban élünk párommal 8 hónapos kislányunkal és a kutyánkal. Családi házba szeretnénk költözni vagy olyan házba ahol van udvar a gyereknek és a kutyának. Most nehezen oldom meg a kutyasétát. Együtt nem lehet sajnos levinni. Párom fuvarozik nincs minden nap itthol.

De a családi ház bérleti díja itt felénk nagyon-nagyon drága. Felvetette azt hogy nagyon sok olyan van hogy közös udvar a tulajjal vagy másik bérlővel. Ezek nem drágák. Ti beköltöznétek közös udvaros házba?


2014. jún. 4. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha már én választhatok, akkor nem költöznék közös udvarosba. Nem tudod előre ,hogy milyen kompromisszumokkal jár majd. És nrmindenki szereti a kutyát sem. Nekünk a babánk mellett 2 kutyánkvan. Tényleg nehéz a sétákat megoldani. Hordozva még 1 kutyával elindulnék ,de nem tudom felszedni a gyerekkel együtt a kakit.
2014. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem be. Ha még szeréncsétek is van, lehet jó barátságba kerülnétek a másik bérlővel. Én is panelban lakom és utálom. Minden vágyam a kertes ház, a kis kutyámmal és a kisfiammal. Szerintem egy próbát megér...
2014. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem költöznék közös udvarosba.
2014. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én nem szívesen mennék közös udvarosba, de ha muszáj, és nagyon jó lakást találnék, akkor mindenképpen megnézném ki lakik ott, esetleg elbeszélgetnék vele. Néhány mondatból azért sok minden leszűrhető.


Miért bonyolult kutyát sétáltatni?

2014. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kutyával és kisgyerekkel? Kizárt. Vagy a gyerekkel, vagy a kutyával, vagy mindkettővel baja lesz a szomszédnak. Tuti :(
2014. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ne qa környéken keress házat. köss kompromisszumot,keress vidéken kiadó házat,ahol 20E ft-ért is adnak ki egy 3 szobásat és utazz inkább többet,ha kell. én ezt tenném.
2014. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos faluban nincs is családi ház. 20000 ft?? Annyiért szobát sem kapunk. :) igen én is a közös udvaron vacilálok... Meg ahol most lakunk nagyon rendes a főbérlő.

Màr 4 éve élünk itt semmi gond nem volt. Meg beáztunk és a szoba úgy lett megcsinálva ahogy mi elképzeltük és a gyerekszoba is.

A kutyát azért nem tudom megoldani mert nagyon húz mindenfele és ha meglát egy másik fiú kutyát akkor eszeveszettül ugat. Már bármit csinálunk ő ilyen. És egyszerűen már unom hogy eggyik kézzel a kocsit másikkal meg a kutyát fogom. Nehéz....

Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 4. 21:30
 8/17 anonim ***** válasza:
17%

Mindenképp muszáj maradnia a kutyának?

jó ó biztosan hozzátok nőtt,de ha ennyire megoldhatatlan,akkor elajándékoznám.A gyerek az első.Közös udvarosba nem mennék,főleg,hogy írod,ahol most vagytok az jó.Az ismeretlen meg nagyon lutri.

2014. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha a gyerek lesz rossz, azt is passzolja le?

Kedves Kérdező! Nincs lehetőség kutyasuliba vinni? Ezek szerint csak neveletlen, nem agresszív. A gyereknek nagyon jót tesz a kutya, majd később meglátod! Nem ajánékoznám el.

Van 2 gyerekem, egy 6 és egy 2 éves. Van két kutyám, egy 10 éves és egy 9 hetes amstaff.

2014. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Közös udvarosba nem szívesen költöznék, bár ahogy kiveszem, nálatok albérletről van szó, szóval mindegy, miért ne. De meg soha nem venném.


Viszont kutyával még béreltbe se mennék közös udvarosba. És ott lakóként se örülnék, ha valaki beállítana egy kutyával. A többi ott lakó simán összebeszélhet, hogy tegyenek ki, ha megunják az ugatást, a kutyaszart (akkor is, ha szerinted elég gyakran szeded össze), hogy egyáltalán ott van, a közös udvarok jellemzően amúgy is kicsik, de tuti le kéne választani nektek egy még iciripiciribb területet, mert a Mari néni, aki már 30 éve is ott lakik hülyét kap már a gondolatától is, hogy tulipánjait kikaparja, lepisálja, kifekszi. A Piri néninek meg már az anyja is ott lakott, és van két macskája és el se tudja gondolni, hogy valakinek a kutyája befészkelje magát oda. stb


Mi rövid ideig laktunk közös udvaron, és volt egy kutya is. Amennyire szeretem az állatokat úgy utáltam, hogy nekem nincs kutyám, de hallgattam, ahogy ugat, ami hagyján, mert bérlakásban is áthallatszik, de szagoltam a kutyaszagot, mert háza igenis büdös volt az orromnak, ahogy a kaputól mentem a bejárati ajtónkhoz nézhettem, hogy van-e akna, állandóan rám akart ugrani, meg összekenni az orrával, szájával, mert barátságos volt. Nem volt mindegy hova teregetek, mert lehúzkodta a ruhákat, ha elérte stb. Aztán, ha gyereke van/lesz valakinek, aki ott lakik az lehet még annyira se fog örülni, hogy a kertben van egy kutya, aki ahogy írtam fent pisil/kakál, egyáltalán ott van. Közös lónak aúmgy is túros a háta, de kutyával.. Érted a panelban bezárod magad után az ajtót és kuss van a szomszédnak, de a közös udvaron ilyen nincs. Jogokkal meg ilyenekkel meg felesleges jönni, ha akarnak úgy is kicsinálnak törvénykönyvestől onnan, mint idegesítő kutyás bérlőt..

2014. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!