Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nappal keveset alszik...

Akinek nappal keveset alszik 6 hó körüli babája, hogy néz ki a napirend? "erőszakkal"altatod mindig ugyanakkor vagy megvárod mikor fárad és akkor altatod el?

Figyelt kérdés
Szeretnék bevezetni valami rendszert,de naponta kb.3x 20-40percet alszik csak,ringatással viszonylag hamar bealszik,de hamar ébred.Jó lenne valami kiszámíthatóság,és nem tudom,hogy kezdjek hozzá.

2014. jún. 4. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kezdetekkor megvárom míg fáradt lesz,s akkor teszem kiságyba.Minden korszakában tudtam,kitapasztaltam mennyit bír alvás nélkül.Mindig figyelek arra,hogy ne legyen túlpörögve és tele legyen pocija és tiszta pelus kényelmes ruha legyen rajta.sajnos nem mindig tudom megoldani,hogy kiságyában aludhasson,de legjobban ott szeret.kisfiam 8 hós és elalszik egyedül,viszont nyugalom kell neki,babakocsiban vagy autóban csak utazáskor sétakor alszik.6 hósan háromszor aludt kétszer rövidet kb fél órát és egyszer hosszút 1,5-2 órát.napirend volt akkor is,de az alvás nm mindig úgy jött ki,evéstől is sok függ
2014. jún. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
de én sose ringattam elején hagytam sirdogálni
2014. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 5 hónapos és általában nagyon nehezen alszik el, s ha el is alszik, hamar felébred. Nekem napközben is cicin alszik el. Ha már nagyon álmos és elkezd sírni, felveszem, cipelem, aztán mikor félkómás akkor lerakom, bekapja a cicit és alszik. Van nap mikor nincs gond az altatással, van nap mikor igen.

Reggel 7kor ébred. Szopizik, peluscsere, pihenőszék, én addig kávé, rendrakás a konyhába. Aztán játék, cipelés, 9-10körül alszik egy fél orát.

Dél-egy körül szopizás, játék. 2-3körül indulunk sétálni. Ilyenkor jót alszik. Kb.5-ig. Felébred, eszik, játék. 7kor fürdés. 8kor szopi, ezen bealszik reggelig. Viszont megébred 11 körül, akkor álmában eszik, alszik tovább, meg ugyanígy éjjel 3-4körül is.

Viszont nagyon nehezen van el egyedül, max 10 percet.

2014. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisebbik lányom 6 hónaposan volt hogy csak egyszer aludt már csak. Elég későn kelő tipús, fél8-8-nál előbb nem kezdődik nála a nap, vagy néha fél9-9, így délelőtt, ha fejre álltam se aludt, uh. pár nap után feladtam. Ha valami miatt mégis megébredt fél 8 előtt, akkor még 9-10 között aludt egy fél órát, vagy 20 percet. De ő is átállt már addigra a napi egyszeri alvásra, ebéd után. ilyenkor 1,5-2 órát alszik. Délután már kb 3,5-4 hóapos kora után egyáltalán nem is aludt. Ez a mai napig így van, 9 hónapos lesz vasárnap, csak lerakom ebéd után, nem rázogatom, és el is alszik. Nála hiába erőltettem többet, rázhattam bármeddig, nem aludt el, csak ha álmos volt. Ő ennyit igényel napközben, de egyébként általában nem is nyűglődik, kivéve ha fogzik, vagy olyan az időjárás, de akkor meg akármennyit alszik nem jó neki sehogy. Éjszaka cserébe alszik, 8-fél9-től reggelig, ahogy írtam
2014. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!