Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért reklámoz nekem a doki...

Miért reklámoz nekem a doki újabb és újabb oltásokat? Meningo coccus elleniről vélemény?

Figyelt kérdés

(nem a kötelezőekről beszélek)

tekintve, hogy egy oltás maga a vírus legyengített változata, és tekintve, hogy én is ezek nélkül nőttem fel, mégis élek agyhártyagyulladás, meg kókusz bacik nélkül én nem szeretném beadatni, de múltkor is amikor itt rákérdeztem, meg utánanéztem nincs olyan, aki pl a prevenár-t kihagyta volna, így aláírtam a beleegyezést, beadattam. erre már meg a meningococcus-sal jönnek, hogy abba beleegyezem e.

ennek soha nem lesz vége?


más beadatta a meningo ellenit is?


2014. jún. 5. 01:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Én a pneumot és a meningot adattam be a nem kötelezőek közül. A gyerekorvos és az orvos anyukám is ezeket fontosnak tartja. Az agyhártyagyulladásba még ma is halnak bele és maradandó károsodás maradhat vissza belőle, tehát komoly betegségektől véd. A bárányhimlő meg fota ellenit nem adattuk be, a gyereorvos szerint sem olyan fontosak, szóval vége lesz, de a pneumo és meningo tényleg ajánlott. De ha te nem akarod ne adasd be.
2014. jún. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Jégtánc ***** válasza:
55%
Igen,azt beadattam én is.Engem is nyúzott a doki a többivel ,de azokat nem kértem.
2014. jún. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Igen beadattam. A tobbit ami ajanlgatott nem.

Csak megkerdezte h akarom-e mondtam h nem es ennyi. Nem oktatott ki meg semmi.

2014. jún. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Mi a prevenaron kivul csak ezt adattuk be. Ezt ajanlotta a gyerekorvos es a gyerekintenziven dolgozo sogornom is, o latott olyan szuloket, akik zokogtak, hogy miert nem adattak be az oltast.
2014. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarod beadatni, akkor megmondod. Nem hiszem, hogy utána is nyaggatna. Mi beadatjuk ezeket, mindenki el tudja dönteni, hogy szeretné-e vagy nem.
2014. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Mi is beadattunk a pneumot és a meningot is, ez a két oltás nagyon veszélyes baktériumok ellen nyújt védelmet, nem is volt kérdés, hogy kérjük-e őket.

Ezeken kívül a rotát adattuk be, más szabadon választható oltást viszont nem kér(t)ünk.

2014. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Miért "reklámoz"? Elárulom neked: mert ez a dolga. A háziorvosnak és a gyerekorvosnak kötelessége, hogy felajánlja a beadható oltásokat. Ha nem teszi meg, akkor bizony a törvényben foglalt kötelezettségeinek se tesz eleget.

Na meg azért, mert az oltásokat nem véletlenül találták ki. A meningococus spec. olyan baktérium ellen véd, ami azért előfordul hazánkban is, és baromi veszélyes. Mire kitalálják, hogy mi a baja a gyereknek, meg kezelik, addigra már jó eséllyel csak maradandó fogyatékossággal gyógyul.


"én is ezek nélkül nőttem fel, mégis élek agyhártyagyulladás, meg kókusz bacik nélkül"


Igen. Te. De van olyan, aki meg nem nőtt fel nélküle, vagy fogyatékos lett.


Nem értem, hogy ha meg tudod védeni a gyermeked egy lehetséges betegségtől egy pici szuri árán, akkor miért nem teszed meg?

De persze a te dolgod, hisz nem kötelező az oltás...

2014. jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

az utolsónak igaza van.


Tudod, én mi nélkül nőttem fel? kindle nélkül, de mit nem adnék érte, ha ezzel nőttem volna fel.:) mert most van és imádom!

2014. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Mi nem adattuk be, szigorúan csak a kötelező oltásokat kapta, volt is felháborodás a reklám mellett. Többféle vírus és baktérium okoz nagyon súlyos betegséget, nem véd mindegyik ellen, ezt nem reklámozzák, egyébként egyes oltások hatásához bizonyos évenként szükség van emlékeztető oltásra, ki tudja hogy az övé éppen meddig nyújt biztonságot?
2014. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

egyértelmű hogy beadattuk ezt is.

amikor az elsőt kapta ebből az oltásból a lányom, mesélte a doki, hogy agyhártyagyulladással van kórházba egy kisgyerek. sajnos meg is halt :(

2014. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!