Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem kéne több tej...

Szerintetek nem kéne több tej alapú a másfél évesemnek? Vagy jó így amennyit és ahogy eszik?

Figyelt kérdés
Reggelire egy szelet kenyér vagy kifli rántottával vagy valamilyen krémmel ( a felvágottakat, virslit nem hajlandó megenni ). Tízóraira joghurt gyümölccsel. Ebédre egy tányérral abból amit mi eszünk , uzsonnára megint gyümölcs egy kis keksszel vagy házi sütivel. Vacsorára csak maximum egy szelet kenyeret eszik megint olyan 7 körül. Utána már nem kell neki semmi. Nem szopizik,nem fogadja el a tejpépet nem hajlandó meginni sem a tejitalt sem a tejet. Csak vizet iszik abból fél litert minimum egy nap. Húst minden nap, tojást hetente háromszor , májat hetente egyszer kap. Kenyérre vajat, sajtot, sajtkrémet szereti. Éjszakát átalussza, este 9-től reggel 7-ig szóval nem éhes éjjel de elég ez így?
2014. jún. 5. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat: az én lányom pl. tejérzékenység miatt 13 hónapos kora óta nem is látott semmit, ami tejalapú. Sem tápszert, sem tejitalt, sem semmit. :) És így is szépen növekszik. ;)
2014. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos lesz, most hagyta el az esti szopit, már csak reggel kéri, de ez elenyésző mennyiségű. Kap joghurtot, túró rudit, házi túrókrémet, sajtkrémet.

A tejitalt nem igazán hajlandó meginni (tegnap 5 kortyot ivott belőle hiába csináltam meg banánturmixnak).

Úgyhogy én is ebben a cipőben járok.

Azt mondja a védőnő, hogy még 450 ml tejalapú tápláléknak kellene lennie. Na de mit tegyek, ha nem issza meg?!

2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kisfiam is pont másfél éves. egy évesen magától hagyta el a tápszert. Azóta a vízen és a gyümölcsleven kívül mást nem iszik meg, hiába kísérletezek! Viszont megeszi a tejbegrízt, tejberizst, a Hipp müzlit, tejben elkeverve(csokisat), sajtot, joghurtokat, pudingokat. Imádja a főzelékeket, tejjel habarva. Szerintem se aggódj.
2014. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!