Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez feltétel kereszteléskor?

Piroska és a farkas kérdése:

Ez feltétel kereszteléskor?

Figyelt kérdés
Kislányunkat Pankának hívják. Római katolikus vagyok, szeretnénk megkeresztelteni, de nem tudom, hogy ilyenkor csak olyan nevet lehet választani, aminek van szentje, vagy maradhat ez is?
2014. jún. 5. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy segít-e neked, de az én egyik barátnőm római katolikus. Noéminek hívják, és a második neve azt hiszem azért lett Cecília, mert kellett egy név, aminek van szentje. Nyilván ő amúgy 30 éves, tehát az is lehet, hogy változott a dolog.
2014. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Panka az Anna változata, Anna nevű szent pedig van, akár lehet ez is a védőszentje. Keresztelőkor ugyanis választanak egy védőszentet, bérmálkozáskor is, nevezhetjük példaképnek is mindegy. Ha választotok egy másik nevet, az is csak az egyházi anyakönyvbe fog bekerülni, nagy jelentősége nincsen.
2014. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Igen, közben nekem is leesett, hogy Védőszet csak olyan lehet aki szent.... mi is Annára gondoltunk egyébként.
2014. jún. 5. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nekem érdekes, mert 2 éve kereszteltük a lányomat és nem kellet neki szent név, pedig a neve Amanda és a pap is kérdezte a nevét és mondtuk, hogy Amanda de nem szólt, hogy ez nem lehet
2014. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!