Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj megvenni minden apró...

Muszáj megvenni minden apró hülyeséget, amit a védőnő összeszövegel?

Figyelt kérdés

Ma enyhén nagyon durván elküldtem a búbánatba, remélem többet ide nem jön, mert elkezdett nekem okoskodni, hogy márpedig én vegyek a születendő kislányomnak kis körömvágóollót, kisfésűt meg még egy tucat apró kacatot, amiből a miénk nem jó, hanem speciálisan a gyereknek való kell, mintha az én körömvágómmal nem lehetne az ő kis körmét is levágni. És akkor még jött olyannal, hogy szoptatós fotel, szoptatós párna, csak pislogtam.

Tényleg meg kell venni ezeket pluszba még az eddigieken felül vagy skippelhetjük a megvásárlásukat?


2014. jún. 7. 22:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Én lemondtam a védőnőt...az a legegyszerűbb.

Sosem volt szoptatós párnám...körömvágóból sajátot vettem neki, kisfésű a nagynál sem volt:)

2014. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Ollóból praktikus a lekerekített végű (az enyém nem az), de amúgy is alkohollal le kell kenni minden vágás előtt, így használhatja a kicsi a tiédet. A szoptatós párna nekem nagy segítség volt, de semmi nem kötelező, ahogy a védőnői szolgálat segítsége sem az, szerencsére :)
2014. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

ha nem veszel új szoptatós fotelt, feljelent a gyámügynek?? :) Kicsit kattant lehet...

De egyébként, új lakást is kell venni, hogy minden tiszta és friss legyen!

2014. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%

A speciális gyerek körömollóval csak éppen a körmét nem lehetett levágni. Életlen szar. A végén berágtam és levágtam a saját körömvágó csipeszemmel.

Szoptatós fotel, párna nem volt nekem se, simán megoldottam nélküle, főleg, hogy fekve szoptattam.

Ami nekem a legfurcsább ebben a sztoriban, hogy mi jogon turkál egy védőnő más pénztárcájában és mi jogon szól bele, hogy én mit vegyek meg. Gondolom ruha meg pelenka van a gyereknek, neki kb. ezekhez van köze.

Amire igazán szükség is volt nálunk ilyen apróságból az a digitális lázmérő és a porszívós orrszívó semmi más.

2014. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Körömvágásra tökéletes a tiétek, csak előtte nem árt áttörölni alkohollal. Én mondjuk csipesszel vágom a gyerkőcök körmét is, mert egyszerűen nem tudom ollóval. Tök mindegy, hogy baba vagy nem baba...

Kisfésű attól függ, ha nagy hajú babád lesz, akkor esetleg kell neki egy külön (ha éppen van otthon több is, persze rendszeresíthetsz neki egyet, nem kell kimondottan bababoltos babafésű, ami semmiben sem különbözik egy sima kisfésűtől, csak drágább), nálam az olyan dolog, mint a fogkefe, mindenki a sajátját használja.

De egy puha sörtéjű hajkefe sem árt a fejbőr ápolásához, koszmómegelőzéshez. Persze ez sem kötelező, de nekem bejött.

A szoptatós fotel meg párna természetesen egyéni döntés és hozzáállás kérdése, mi van, ha nem is tudsz majd szoptatni, vagy mondjuk csak fekve.

Szóval gondold át, fordítsd át a védőnő által elmondottakat kötelező jellegűből megfontolandó javaslatra (azért lehet köztük pár dolog, ami tényleg hasznos lehet), aztán döntsd el, mi a szimpatikus, mire van szükséged.

2014. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bejött a gyereknek vett körömvágó, lekerekített a vége és jobban vág, mint a mi menő mérkás ollónk, pedig dm-es babylove. Szoptatós fotel és párna nélkül vígan el lehet lenni. Én terhesség alatt nagy hasznát vettem a szoptatós párnának alváshoz, a babánál is használtam néha, de főként "fészeknek" és leesés ellen.
2014. jún. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja a baba hajkefe nagyon jó koszmó ellen!
2014. jún. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
szombaton dolgoznak a védőnők??
2014. jún. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is dm-es olló, nagyon éles. És miután minden körömvágás egy harc, jól jön a lekerekített vég.
2014. jún. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Igen tényleg te is egy főnyeremény lehetsz.
2014. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!