Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözhetném, hogy...

Hogyan ösztönözhetném, hogy egyedül járjon?

Figyelt kérdés

13,5 hónapos a fiam, és egyedül még nem akar menni. Hónapok óta megy,szalad, ha fogom az egyik kezét. Meg ha a dömperét tologatja. 3-4 lépést megtesz egyedül, amikor az apjától hozzám jön, és fordítva. De ez inkább lendületből szaladás. Állni is tud egyedül szépen. Mivel ösztönözhetném a sétára? Vagy hagyjam? De mikor fog végre egyedül menni? Mindig négykézláb közlekedik egyedül, ha siet, mert úgy gyorsabb neki.

Sokan mondják, hogy addig örüljek, amíg nem megy, mert akkor rosszabb lesz...


2014. jún. 9. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyáltalán nem lenne szabad kézen fogva járatni, vezetgetni!

Ezt nagyon elrontottad, látod, most emiatt bizonytalan, fél, nem mer egyedül elindulni.

2014. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy a maga tempójában csinálja, ne vezesd! Megszokta már, hogy fogod a kezét. Mi sosem vezettük, mégis jár...
2014. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogy lesz rosszabb. Nekem is ezt a béna tanácsot osztogatták. Jobb. Gondolom kúszva is olyan gyorsan közlekedik a te babád is, ahogy az enyém tette, most járva se gyorsabb. Ha meg már felállt, ugyanazokat a dolgokat csinálja így is, meg majd járva is. :)

Lényeg a lényeg, nekünk volt járássegítőnk, azzal imádott menni, aztán kb. 1 hétig megtett 3-4 lépést egyedül, utána kb. 1 métert, másnap 2-3 métert, rá 2 napra önállóan ment. Szerintem sehogy nem kell ösztönözni, majd elindul, ha érzi az egyensúlyt.

2014. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak sosem fogtam a kezét és nem kaptam utána mikor elesett.

Ő állt fel magától, majd bútorokba kapaszkodott, végül 10,5 hónapos korától önállóan jár, már másfél éves és rohangál fel alá vidáman.

Soha, egyszer nem volt olyan durva esése amiből baj lett volna, mert a maga ütemében tanult meg állni, járni.

Ez a baj a vezetgetett babákkal, hogy nem alakul ki bennük a megfelelő esés képessége és a normális egyensúlyérzék.

A legnagyobb butaság a vezetgetés, szintúgy, mint a bébikomp nevű vacak.

2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok, hogy előbb utóbb csak járni fog egyedül, de inkább utóbb.

És igen, igazatok van, mert ha elengedem a kezét, látom, hogy fél, hogy most mi lesz, lemegy négykézlábra, és úgy sprintel el.

Akkor ezután már nem fogom vezetgetni.

2014. jún. 9. 15:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kb. egy hónapig mi is "vezetgettük", de 1 évesen elindult, úgyhogy kár aggódni emiatt is.
2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Fiam 1 éves kora óta ment úgy, h kézen fogva vezettük. Nem akarta elengedni a kezünket, pár lépést néha tett egyedül, de ennyi. Én is kezdtem kétségbe esni.

De kb 1 hónapja (15 hós kora óta) egyszer csak megindult egyedül. :)

Ne aggódj, a saját tempójában majd elindul. :) Nagyobb biztonságban érzi még így magát.

13,5 hónaposan meg bőven ne aggódj.

És igen... ha elindul egyedül, az rosszabb :)))

2014. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, azt hittem én rontottam el.

De mivel minden mást is megtanult (forogni, ülni, állni...), úgy gondoltam ezt is megtanulja egyszer.

Akkor kivárom. És nem vezetgetem olyan sokat. Hátha ezzel ösztönzöm.

2014. jún. 10. 09:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is dettó.Ő 13 hónapos,de csak nem akar egyedül menni:(

Bármiféle tologatós játékkal sétál,vagy megkapaszkodik a kezemben,de egyedül nem,illetve 3-4 lépést ő is,de utána azonnal ül is le és mászik.

2014. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül.

Csak sokszor olvasom itt, hogy 10 hónaposan megy, meg 1 évesen rohan, és lassan 14 hónaposan kezdtem aggódni, miért nem megy egyedül a fiam. Minden mást időben csinált.

Akkor hagyom a saját tempójában.

2014. jún. 10. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!