Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikortól hagytátok a...

Ti mikortól hagytátok a gyereket egyedül, felügyelet és járóka nélkül játszani?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos, de egy másodpercre nem merem magára hagyni ha nincs a járókában vagy a kiságyban. Viszont mástól meg hallom, hogy ilyen korú gyereke bent teszi a dolgát a szobában aután amikor úgy gondolja kibandukol anyukához a konyhába. Én vagyok túl parás? Állandóan attól félek hogy felmászik valahova aztán leesik ga nem vagyok ott, beveri a fejét a radiátorba, stb. Túlzásba viszem az aggòdást?
2014. máj. 27. 17:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%
Túlzásba viszed nagyon. 9hós kora óta mászik a fiam, elvan magában is, persze a fél szememet mindig rajta tartottam. Nem voltam folyton a nyomában, hagyni kell neki is szabad teret, mellesleg így nem haladsz semmivel sem. Hagyd érvényesülni egy kicsit.
2014. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

Túlparázod!10 hónaposan indult el a lányom.Azóta bejárja az egész lakást.Nem vagyok vele egész nap.Sőt mosok,főzök,teregetek,takarítok,vasalok stb. ő addig arra játszik amerre akar.Ha egész nap vele lennék,másra nem jutna idő!Ha akar,ugyis megtalál.Néha oda jön,ahol épp vagyok,máskor meg máshol játszik.

Hagyj neki életteret,had legyen egyedül.Tanuljon meg önállóan játszani,ne ülj mindig mellette. :)

2014. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem abszolút nem parázod túl, én sem hagynék egyedül egy 15 hónapos babát egyedül a szobában úgy, hogy nem látok rá. Pontosan azokért amikert írtál.
2014. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
egyébként hagyom érvényesülni, ügyes önálló baba. 2 órát os el van a járókában egyedül, szóval nincs a szoknyám mellett állandóan, de csak úgy "szabadon"nem merem otthagyni egy pillanatra se:-/
2014. máj. 27. 17:55
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon túlzás. 9-10 hónapos korától (mióta mászik) én nem őrzöm a fiam. Előtte sem ültem mellette non-stop, azóta pedig csinálom a dolgom, ha akar valamit, akkor utánam jön. Akkor nézek be, ha túl nagy a csend, mert az sok jót nem jelent. Már 2 éves, önálló, magát elfoglalni tudó gyerek.
2014. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként hogy marad meg a járókában 2 órán át egy 15 hónapos kisgyerek (már régen nem baba)? Az én fiam egész nap jött ment már ebben a korban is, megőrült volna, ha bezárom órákra ekkora helyre.
2014. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
59%

Igen.Para mami vagy.

És ha beveri a fejét a radiátorba akkor mi van?Oda mész, megpuszilgatod, megszeretgeted és kész.Én ilyenkor elszoktam dádá-zni az adott tárgyat! :D

Az enyémek már borultak ágyról, székből, fejeltek le falat, estek el betonon és még sincs semmi bajuk.

Másként hogy tanulnák meg mi a veszélyes, mit kell kerülni, mi a nem jó...stb.Ha lehet ezt mondani, a nagy esésekből is tanulnak, illetve ebben a korban főleg abból tanulnak..

2014. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Te komolyan 2 órára beleteszed a járókába???És hogy bírja??

Bezárod egy 1x1 méteres rácsos ágyba??

Neki nem az már a dolga!Hanem,hogy felfedezze a környezetét.Azt,hogy milyen a külvilág.

És mi van akkor ha néha elesik,leesik,megüti magát?Semmi!Megtanulja,hogy azt nem szabad.

Túlfélted,óvod őt!Hidd el,ez nem tesz jót neki!

Az enyém 16 hónapos és egy örökmozgó!

2-es voltam

2014. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

na szép :-( akkor asszem valahogy helyre kell tenni magamat fejben...

de az a baj , hogy a kedvenc szórakozása delmászni a kanapè karfájára, aztán megpróbálni fejjel előre lelandolni róla :-/

amúgy ilyen hatszögletű alj nélküli járókája van, kb 4 m2, simán elfér benne a játékaival együtt, meg szeret is benne lenni.

2014. máj. 27. 18:10
 10/30 anonim ***** válasza:
81%
Persze, még 3 évesen is el fog férni, mégsem fogod beletenni órákra mert nem fog benne megmaradni. Nyugodtan hagyd ott valahol, beszélj hozzá, figyeld hogy ne lásson. Amikor fel akar mászni rászólsz, elmagyarázod, hogy nem szabad. 1.5 évesen nehogy már egy járókába legyen bezárva, mert félsz hogy leesik. Az utcán is cipeled, fel ne bukjon? Nem szabad ennyire félteni azért.
2014. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!