Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan lelkiismeretfurdalásom...

Olyan lelkiismeretfurdalásom van emiatt, hogy egyedül játszik a babám, ti nem vagytok így?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a babám. Már mászik forog ül és egyszer-kétszer felállt. felkel eszik és lerakom a szoba közepére és játszik egyedül. Persze sokat beszélek hozzá és mutogatom a játékokat meg játszunk de az idő nagy részét egyedül játsza el. én meg csak nézem vagy lvasok vagy csinálom a házi munkát. Nektek ilyenkor nincs lelki ismeret furdalásotok? Olyan mintha magára hagynám nem foglalkoznék vele. De valakinek a házimunkát is meg kell csinálni.
2014. ápr. 29. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez neki is így a legjobb. Amikor egyedül játszik az nagyban hozzájárul a lelki fejlődéséhez, később ez még fontosabb lesz.

Nyugodtan csináld a dolgot, meg hagyj egy kis időt magadra is. Ha játszol vele az jó, meg fontos, de nem szabad mindig ott lenni, hagyni kell egy kicsit, hogy el legyen magába. Úgyhogy ilyenkor ne legyen bűntudatod, mert jót teszel ezzel.

Ilyenkor bőven elég, ha időnként beszélsz hozzá vagy a közelében vagy.

2014. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor jó nem vagyok egy "szívtelen" anya :)
2014. ápr. 29. 18:27
 3/11 anonim ***** válasza:

nincs ezzel semmi baj

ha mindkettőtöknek jó akkor ne agyalj ezen


majd fog ráncigálni ha dackorszakos lesz addig élvezd h nyugis rendes baba :-)

2014. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy szívtelen! Ez jó így ahogy csinálod! :)

Örülj neki, h elvan magában! Neki is jobb így, nem hisztizik és lóg rajtad ha 1 pillanatra odébb mész. :)))) Kell az önállóság, h elfoglalja magát.

2014. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem sosem volt,azt nem értem mikor anyuka egésznap szórakoztatja a gyereket,nem kell és nem is jó,szoknia kell,hogy egyedül játszik ráadásul magától okkal jobban tanul,fejlődik,mintha az anyja egésznap énekelget,dalolászik,mondókázik,játszik vele és nem hagyja felfedezni stb.
2014. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gabi86 ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen.az én lányom még wc-re is jön utánam.mondjuk ő is eljátszik egyedül,de ott kell ülnöm vagy takarítanom a szobába,mert különben sírva jön utánam.mondjuk nekem ezzel nincs bajom mert a többi hàzimunkát akkor csinálom ha akszik.
2014. ápr. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sosem volt ezért lelkiismeret furdalásom. 22 hónapos a fiam, szuperül le tudja foglalni magát, ha kellek szól, de én nem szórakoztatom egész nap és ez az elejétől fogva így van. Önálló, magát lefoglalni tudó nagyfiú, aki mellett mindent meg lehet csinálni. Jó, a wc-re jön velem, de csak mert kezdi érdekelni ami ott történik.
2014. ápr. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De jó hogy nem vagyok egyedül :) akkor tuti nem unatkozik
2014. ápr. 30. 07:26
 9/11 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Ha unatkozna akkor nyűglődne, hidd el. Örülj neki, hogy ilyen.
2014. ápr. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néha napján rám jön a "depi", hogy én milyen rossz anya is vagyok, hogy nem mondókázunk meg hasonlók egész nap... de mivel egy nagyon kiegyensúlyozott, boldognak tűnő baba (10 hónapos), ezért csak ritkán jön ez rám.


Most is itt labdázik mellettem, ha valami gondja van, vagy csak "anyázna", akkor szól és olyankor igyekszem ráfigyelni, bár általában csak azt unja, hogy ebben a szobában vagyunk és át kell menni a másikba. :)


De persze szoktunk azért zenélni, játszani, mesekönyvezni, no és a játszótéren is csak az övé vagyok. :)

2014. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!