Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek fogyatékos a gyermeke,...

Akinek fogyatékos a gyermeke, mikortól derült ki? Mire kell figyelni, mit vett észre a babán, hogy másképp csinált volna valamit?

Figyelt kérdés

Csak paramami vagyok.. első babás.

most 4 hónapos, nagyon mosolygós, követ mindent, figyel ránk, tartja a szemkontaktust, forog hasról hátra, stb, most már meg lehet nyugodni, hogy nem lesz baja? gondolok fogyatékosságra.

Autizmussal kapcsolatban mit lehet tudni? Ők már baba korukban is másképp viselkedtek?


2014. jún. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a babád, amit kell csinálja!

Az autizmus szerintem később derül ki, nem 4 hónaposan, akár 1-2 évesen, sőt talán ovisan. Nem értek hozzá szerencsére, de én mindig azt figyeltem a gyerekemen, hgoy mi az amit csinálnia kell már amiket írtál te is hogy forok, mosolyog stb. persze ha 1 hónappal később kezdett volna járni akkor sem hittem volna hogy baj van.

Amúgy a szülés körülményei is sokat számítanak, volt-e valami gond.

Nyugi nem lesz semmi, ha így folytatod kikészülsz, mert lehet nem akkor fog felülni, járni, mászni, kúszni mint a nagykönyvben meg van írva és te valami betegséget keresel mögötte. Persze kell foglalkokzni ilyennel akár dévény, ilyemsi tornával, de azért nem fogyatékosságot jelent.

A fiam még nem beszél pedig már azért kéne 2 évesen, de nem izgat, mond szavakat, de más gyerek többet tud már mondani, de ez van, hamar csinált mindent, a beszéd úgy látszik várat magára, ettől még biztos vagyok benne hogy egészséges.

2014. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen értem, csak érdekelne, mire kell odafigyelni. Pl. egy gyermek, aki autista, annak az anyukája azért emlékszik vissza a baba korban történt dolgokra, tartott e szemkontaktust, vagy mi volt az, ami így utólag furcsa volt neki. hát azért előzmények is vannak, 12. heti ultrahangon 3,2 volt a tarkóredő érték, genetika utána rendben volt ugyan, de végül 35. hétre született. remélem hogy minden rendben lesz vele. :) de teljesen igazad van, élvezni kéne az anyaságot, nem félni.
2014. jún. 10. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb 1 éves korban derül ki.

Ha autistaságra gyanakodnánk(az én tesóm 6 hónaposan forgott)ezek az okok:

mindig ugyanazt a játékot választja

fél, ha elveszti az egyensúját.

de ezt ki lehet mutatni gépekkel is.

De ha nincs autista, vagy ilyesmi a családban akkor szinte bizti hogy nem lesz autista.

de cuki lehet a te egészséges kis babád!

2014. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!