Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy ha mezítláb tanul...

Igaz, hogy ha mezítláb tanul járni a baba, akkor elferdül a lába?

Figyelt kérdés
Én ilyet még sosem hallottam. A kislányom most tanul járni, már bútorokba kapaszkodva ügyesen közlekedik a lakásban. Anyósom kezdett el azzal cseszegetni, hogy ne hagyjam, hogy mezítláb járkáljon, mert elferdül a lába. He? Azt hogy? Legyen itthon kiscipőben vagy mi?
2014. jún. 12. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hulyeseg, az a legegeszsegesebb ha mezitlab van.
2014. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van aki esetleg valami linket is tud a témával kapcsolatban, hogy meggyőzzem anyósomat, hogy hülyeség?
2014. jún. 12. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
2014. jún. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd meg anyósodnak, hogy gondolkozzon el, miben szaladgáltak az ő szülei/nagyszülei. Biztosan nem kiscipőben! Mezítláb a határban! Oszt egyikük lába sem lett ferde!
2014. jún. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az anyósok néha aztán tudnak jó nagy marhaságot mondani. De persze ők az okosok, mert már felneveltek X gyereket.
2014. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
pontosan az a jó, ha mezítláb van, mert a saját súlyával tanul meg egyensúlyozni. a cipőben könnyebb járni, valószínűleg előbb el is indulna benne, de nem ez a lényeg, hanem, hogy a csontok megerősödjenek a súlyához, megtalálja a saját egyensúlyát stb. ne adj rá cipőt, sőt ha elindult még utána is minél többet mezítlább
2014. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

dehogy ferdül, pont hogy mezítláb tanul meg egyensúlyozni a talajon. Zoknit adj rá, hogy ne csússzon, és hagyd mezítláb! Az a legjobb.

Ha anyósod arra gondol, hogy kicsit esetleg O lába van a picinek, az természtes dolog, ahogy nő, és erősödik a lábai szépen ki fognak egyenesedni!!

2014. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi gyermekorvosunk is cipőt ajánlott a járáshoz még bentre is, de én most először megkérdőjelezem a tanácsát, szkeptikus vagyok a témában.

Számomra az a logikus, ha a baba mezítláb van, így tanul meg állni és lépegetni is. Így én nem adtam semmit a lányom lábára, amikor hűvösebb volt, akkor tappancsos zokniban volt itthon, most pedig, hogy ilyen hőség van, mezítláb van egész nap.

2014. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anno én csípőficammal és dongalábbal születtem, mindkét oldalon, de sikeresen megműtöttek 4x, így helyre lett hozva a probléma.

Kérdésedre válaszolva: ortopédiai professzor mondta, aki jelenleg Kuwaitba jár egyébként előadásokat tartani, hogy anyukám hagyjon minél többet mezítláb járni! Az a legegészségesebb!

2014. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lúdtalptorna is direkt mezítláb van, nem véletlen:) Illetve kb. 100 éve hordanak szerintem rendszeresen az emberek nagy számban cipőt és sehol sem olvastam hogy ferdelábú lett volna az összes elődünk több tízezer évre visszamenőleg. A mezítláb természetes, annál jobb nincs. Cipőt szerintem csak indokolt esetben kéne, amikor gyógycipőre van szükség. Én csak akkor adok az enyémre cipőt, ha majd az utcán is járkál. Itthon max. zokniban van, ha hideg a padló.
2014. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!