Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ültetnek olyan babát...

Miért ültetnek olyan babát is, akik maguktól még nem képesek erre?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem csak, mert 3. gyermekem 8 hónapos, nem tud még egyedül felülni, ezért én nem is ültetem őt, max a kezemben megtámasztva.

Viszont nagyon sok hasonló korú babát látok ülve babakocsiban, itt-ott, holott tudom róla, hogy még egyedül ő sem tud felülni. Ezek az anyukák nem féltik babájukat, hogy baja lesz a gerincüknek? Én egyiket sem ültettem idő előtt, nem is javasolják, úgy tudom.


2014. jún. 12. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem érdekli őket, hogy mennyit ártanak vele :S

Tudod, vannak ezek a hozzáállású anyukák, akik a "mi is felnőttünk így, még sincs SEMMI bajunk"....

2014. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Meg azért, mert mondják ismerősök, meg olvassák ilyen helyen is, hogy "az én fiam/lányom 4 hónaposan már ült", nem értik, hogy az övéké mért van lemaradva a többitől, ba vannak sz*rva, ha 8 hónaposan nem mászik vagy kapaszkodik még fel.

Nem értem. Nincs két egyforma baba. Az enyém 7-8 hónaposan ült fel egyedül, 11 hósan kezdett el mászni, 13 hósan menni. Nem paráztam. Minden eljön a maga idejében.

2014. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ültetik mert akkor jobban lát és nem ordít.... vannak akiknek a pillanatnyi nyugalom fontosabb mint a későbbi gerincbajok miatti macera.

Hát sajnos ez van

2014. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az én lányom 4 hónapos kora óta !folyamatos! hasprést csinált,amint vízszintbe került. tehát hanyatt fekve,folymatosan tartotta a fejét,vállát,szó szerint görcsben volt a teste,akár egész ébrenlét alatt is!

sztem ez sem jó! és azzal,h. 120 fokban megdöntöm a támlát,még nem ártok,hisz a testsúlya nem a gerincére nehezedik. onnan viszontg hamar felült maga is.

2014. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, és persze a többieknek is.

Örülnék, ha még válaszolnának olyan anyukák, akik személyesen érintettek a témában.

Persze az enyém sem fekszik már a babakocsiban, meg van már emelve, de nem teljesen.

2014. jún. 12. 17:18
 6/6 Julie S ***** válasza:
Mivel babakocsink nincs, igy csak az etetoszekben ultetjuk. Sokaig a pihenoszekeben etettuk, de mar abban is felult, igy tok mindegy, hol ul. Ha allasbol ugy pottyan fenekre, hogy megtamaszkodik a parnakban, akkor sokaig ulve is marad mar magatol. De felulni meg nem sikerult neki, pedig mar kozel jar hozza, csak meg nem jott ra hogyan kell. Volt mar ket igeretes probalkozasa, de meg nem erzett ra elegge. Helyette az alldogalas jobban erdekli. Amugy lassan 9 honapos lesz es kb 8 honaposan kerult at az etetoszekbe. Ja es o is nagyon regota "haspresezik".
2014. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!