Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktatok csinálni...

Ti mit szoktatok csinálni néhány hetes babátokkal abban az időben, mikor ébren van?

Figyelt kérdés
A gyerekorvos szerint nem jó, ha ilyenkor kézben van, mert hozzászokik, és később, mikor már 10 kiló lesz, akkor is elvárja majd, csak úgy "lesz el". Játszószőnyegre szoktam még lefeküdni vele, és simogatom, fogom a kezeit, beszélgetek vele. De ezt meg sokszor elunja. Ti mit szoktatok játszani ennyi idősötökkel?
2014. jún. 12. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Csörgőzöm vele, beszélek hozzá, háttérben megy a rádió. Napi 2×20 percet kézben van, ilyenkor tornázunk és táncolunk. Azaz, én ringatom a sejhajom, ő pedig röhög és élvezi.

Igaz, a lányom már 4 hónapos, de szinte kezdetektől ezt csináljuk.

Énekelek neki, miközben takarítok/főzöm.

Sokat sétálunk, most jött rá, hogy tud forogni, így ezzel leköti magát már 1 órára simán.

2014. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nagyon semmit nem csináltunk még, odavettem az ágyra és mellette voltunk. Beszéltünk hozzá, körbevittem a lakásban, kivittem az udvarra. Ha nem volt még álmos akkor hordozóba tettem és kihoztam a konyhába amíg csináltam a dolgom.
2014. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Off:Az enyém 3,5 hónapos, de "csak úgy" van el.

Hozzászoktattam, hogy egy nyekkenés után már felkaptam, és ha leteszem, max öt perc után már sír.


On:Mi is csörgőzünk, beszélek hozzá, énekelek neki, cipelgetem, nézelődünk ki az ablakon.

Ha mesélek neki, azt is nagyon szereti.

2014. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Beszélgetünk." Én beszélek hozzá, ő meg nyöszörög. Jól el lehet vele dumálni, és haláli arcokat tud vágni :)
2014. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ne félj attól hogy rá szokik ha felveszed. Az én fiam 5 hónapos, majdnem 8kg, az elején állandóan kézben volt, de most hogy már egyre jobban ügyeskedik (hason, forog, kúszik) azóta már csak esténként van kicsit kézben amíg altatom.
2014. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
ez a gyerekorvos egy hülye.
2014. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
:) nem fog hozzászokni, hogy kézben van. A nagyfiam 3,5 éves rengeteget volt kézben, rám kötve kendőben, teljesen normális igényű gyerek, nem kéredzkedik fel állandóan a kezünkbe, de szerencsére megmaradt bújós, szeretgetősnek. A kishúgát aki most 3 hónapos is sokszor felveszem, hordozom, de ha el van akkor játszószőnyegen van, vagy a hintában. Simán megfőzök, kitakarítok mellette. Ő nahyon szerei a játszószőnyeget, ha odateszem magam mellé a kanapéra és csak úgy "dumálok" neki azt is imádja, de most már érdeklik a csörgők, kukucs játék :) mondjuk a legfőbb attrakció az a tesó :, amikor itthon van akkor folyamatosan őt figyeli.
2014. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!