Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlságosan önálló, vagy ez...

Túlságosan önálló, vagy ez így normális?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiunk nagyon jól elvan magában :) azt hiszem, az ilyen típusú gyerekre mondják, hogy áldott jó :) gyakorlatilag bármit tudok mellette, legfeljebb odajön, és nézi. Nem lóg a szoknyámon. Tulajdonképpen örülök ennek, csak néha elbizonytalanodom, hogy nem kellene-e többször odaülnöm és játszanom vele? Szoktunk mondjuk építőkockákkal építeni, meg ilyesmi, de ezt tényleg nem igényli sűrűn, mert jön-megy, pakol, autózik, motorozik, stb. Jól van ez így, és hagyjam, vagy "szóljak bele"? Köszönöm a válaszokat előre is! Első gyerek, nincs sok tapasztalatom...
2014. jún. 13. 09:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak, 2 évesen változott :) Örülj hogy ilyen nyugis és szerintem hagyd játszani, tapasztal, nézeget, saját kedvére és tempójában. :)
2014. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Jaj de jó neked :) Az én lányom 16 hónapos és folyamatosan vele kell foglalkozni. Ez sem jó, mert kell az arany középút, kell hogy legyen irányított játék is a napjába, olyankor együtt építőzünk, rajzolunk, de próbálok sokszor nem beleszólni a játékába, amikor maga fedezhet fel, hogy jó. Kell mind két féle játék a gyereknek, szerintem ne aggódj, jól csinálod :)
2014. jún. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves, ő is ilyen. Szerintem örülj neki, én is ezt teszem.
2014. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt, és én nagyon örültem ennek.

Most 4 éves, és szerintem most többet igényel engem, mint pici korában. :)

2014. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igaz az én kicsim még csak 11 hónapos, de ő is ilyen egészen kicsi korától kezdve, hiába ülök le mellé játszani, elmegy mellőlem, és csinálja a saját kis dolgát. Örülök neki persze, de ugyanezek a kételyek bennem is felmerültek már, néha olyan hülyén érzem magam, hogy ő játszik én meg teszem a dolgom, más biztosan többet játszik a gyerekével... de ha egyszer nem érdeklem? Mondókázok, énekelgetek neki, leültetem az ölembe és együtt forgatjuk a tárgyakat, játékokat, de ezt rendszerint fél perc után megunja, tekereg ki a karomból, és megy egyedül játszani. Most is itt molyol mögöttem, néha rámnéz, hogy megvagyok-e még, de ennyi az interakció köztük jelenleg:D
2014. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Örülj neki, én is nagyon irigyellek!!!

Az én lányom az ellentéte, ahogy kinyitja a szemét rajtam lóg addig, amíg aludni nem megy :D

Ő ilyen.

Mindemellett nagyon kreatív és ügyes, de nem mehetek fél méterrel alrébb.

2014. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ennél rosszabb szokása sose legyen hogy önálló. Vinni fogja valamire.
2014. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak hagyjátok kibontakozni!
2014. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!