Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámmal egy kínszenvedés az...

Babámmal egy kínszenvedés az evés. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babámat kb. egy hete elkezdtem hozzátáplálni. Két hónapos kora óta tápszeres, így a gyerekorvos tanácsára elkezdtük. Eddig volt alma, őszibarack, sütőtök. Kanállal próbálkozom. A helyzet az, hogy próbáltam dönthető etetőszékben, pihenőszékben, ölben etetni, de mindenhol kb. 3 kanál után elkezd tekeregni, több megy mellé, mint, amit lenyel, majd elkezd bőgni, ilyenkor abbahagyom inkább. Próbáltam énekelni közben, elterelni a figyelmét stb. Lehet, hogy egyszerűen még nem érett a hozzátáplálásra? Eddig semmit nem evett meg szívesen. Mit csinálok rosszul? Hagyjam, és ne erőltessem? Adjatok valami tanácsot, mert tényleg nem tudom mitévő legyek...

2014. jún. 15. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Várj egy-két hetet és utána kezd el ismét.

2. Etesse meg más, mert te már ideges vagy. Én is az voltam, egy hónapig kínlódtunk a zöldséggel. Egyszer elvette tőlem a nagylányom a kanalat és mindet megetette a tesójával. Utána jött egy kis áttörés.


Nyugi, nem rontottál el semmit, idő kell neki.

2014. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóltam Anyukámnak, hogy jöjjön át, és próbálja meg ő. Kiváncsi vagyok mi fog történni. :)
2014. jún. 15. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is nyugalom! Semmivel nem vagy elkésve, inkább csak kóstoltass! Ebből is egy kicsikét, meg abból is. Majd idővel ki tudsz váltani egy étkezést. Még csak ismertesd meg az ízekkel.
2014. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy sikerült!
2014. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem a hozzátáplálás kezdetén nem is lehet többet elvárni pár kanálnál. Főleg nem egy 4 hónapos babánál. Az enyém még 6-7 hónaposan is nagyon kevés pürét evett meg, később kapott rá a szilárd ételre, de most se mondhatnám, hogy hű de nagy mennyiségeket eszik mégis normális súlyú.
2014. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A hozzátáplálás elején nem is nagyon fog pár kanálnál többet megenni. Neki még új az íz és a szilárdabb étel is. Csak lassan, türelmesen, majd szép fokozatosan többet fog enni és akkor ki tudsz majd váltani egy étkezést. Ráadásul vannak olyan babák akik nagyon -nagyon nehezen akarnak ráállni a kanalas étkezésre. Tapasztalatból mondom, hogy ne stresszelj rajta mert ha ideges vagy és erőlteted akkor annál lassabban fogtok haladni. Ha nagyon elutasító akkor szerintem is érdemes lenne egy-két hetet várni vele és újra próbálkozni mert így csak meg fogja utálni a dolgot.Bármennyire többfélét és jobban eszik a Rozi gyereke csak hagyd a saját tempójában haladni és menni fog ez. Sok sikert és még egyszer türelem és nyugalom! :-)
2014. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem rájöttünk mi is lehetett a baj. Eddig két etetés között próbálkoztunk, most a normál etetés előtt, és nagyon szépen elfogadta, nem köpte ki stb. Talán az volt a probléma, hogy mikor kínáltam nem volt még egy kicsit sem éhes. Megevett egy negyed üvegnyi almapürét. :) Anyukámnak jutott eszébe, hogy próbáljam ki így. Én mindenhol azt hallottam, hogy két etetés között kell kínálgatni, ezért ez eszembe sem jutott. :)

2014. jún. 16. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!