Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » III-as és IV-es VUR esetén...

III-as és IV-es VUR esetén mire kell készülnünk?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam. Hat hetes volt, amikor kiderült ez a rendellenesség nála. Akkor egy hétig kórházban kezelték, mivel vesemedence gyulladása lett. Akkor sejtették, hogy reflux okozza. Ezt katéteres vizsgálattal igazolták is később. Izotóposon is jártunk, ahol mérsékelt vesemedence tágulatot diagnosztizáltak. Nem sokára megyünk vissza a nefrológushoz, ezért csak érdeklődnénk, hogy mire számíthatunk. Műteni kell esetleg? Antibiotikumot szed folyamatosan.
2014. jún. 16. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, sajnos valószínűleg műteni fogják. Ez a visszafolyás már komolyan veszélyezteti a vesét.

Az én fiam is 5 hónapos, neki VUR nincs szerencsére, de van egy elég súlyos húgyvezeték tágulata, úgyhogy nekünk is volt "szerencsénk" ezekhez a vizsgálatokhoz :(

Én innen kaptam sok információt, és támogatást:

[link]

2014. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én lányom 5 éves,most derült ki nála,...egyenlőre havi egyszeri vizeletvizsgálat szükséges,nefrológus gondozása alatt áll :-(
2014. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az 5 éves lányodnál hogy derült ki? Milyen fokozatú VUR?
2014. jún. 16. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!