Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babának megfázás...

14 hónapos babának megfázás esetén mi kell a gyógyszertárból?

Figyelt kérdés
Ha tea, milyen tea? Melyik fajta lázcsillapító? Mit lehet még kapni?
2013. dec. 18. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Cebion csepp, Nurofen szirup, semmi más nem kell. (Legalábbis szerintem.) Ezenkívül sok sok orrszívás, szellőztetés a lakásban és a baba levegőztetése, ha nem lázas.
2013. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Baby Luuf balzsam (éjszakára, megkönnyíti a légzést), Stodal ha köhög, Nasivin szintén alvás előtt és tengervizes orrspray orrszívás előtt.


Hársfa tea nagyon jó köhögés ellen!

2013. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hársfa tea és a tengeri spray nagyon jó valóban!

Házipatika oldalon nagyon sok hasznos dolgot lehet találni. Én szerintem azért mindenféleképpen lássa doki.


A méz nagyon sok mindenre jó! Igazi kincsesbánya mesterséges adalékok nélkül:


[link]


Hársfa tea mellé még ajánlanám a csipkebogyó teát!


[link]


Persze ahogy ez előző hozzászóló is írta fontos a szellőztetés és a pici levegőztetése mondjuk egy egészségügyi sétával. Ha nagyon magas a láza mindenféleképpen orvos lássa, ott kaphatsz baba kúpot.

A teákat megelőzésképpen is lehet iszogatni babának mamának egyaránt. Nem ártalmas sőőt nagyon hasznos. Csipkebogyóban magas C vitamin van ami nélkülözhetetlen téli időszakban.

Sok sikert és remélem tudtam segíteni ezekkel.

2013. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekünk megfázáskor sinupretet,fenistilt,calcimuscot ír még a doki a cebion mellé.
2013. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Kamilla tea is jó? Ezt sózták rá a férjemre a gyógyszertárban.
2013. dec. 18. 13:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem köhög, csak folyik az orra, tüsszög, de kezd melegedni is, meg nyűgös. :(
2013. dec. 18. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A kamillatea az inkább gyulladásgátló, gyulladás csökkentő hatású. A kamillás gőzölés jó nátha és a légúti betegségekre, oldja a köhögést valamint az immunt is erősíti, de nem hiszem, hogy 14 hónapos babádat rá tudod venni a gőzölésre. ha van egy egyszerű szobai párológtatód a vízébe tehetsz kamillát. Nekem ilyen gyertyás van, olcsó és praktikus.

De vigyázz ha kamilla teát itatsz vele hasmenést okoz mivel béltisztító és hashajtó hatással rendelkezik.

C vitamin, csipkebogyó tea kitünő.

2013. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy-két napig kaphat kamillát, de hosszú távon ne add neki, mert "átmossa" a beleit, szétroncsolja a bélbolyhokat.


Csipke tea tényleg jó, hidegen áztatva (ilyen kicsinek még nem kell egy éjszakát szerintem, csak pár órát), és tehetsz bele mézet, de csak picit :)


Éjszakára pedig az ágya alá-mellé egy négybe vágott hagymát, annak az illóolajai is segítenek sokat! De ez nem patikai beszerzés :))


Ja igen. Gyerekorvossal a hársfa és a csipketeát is felírathatod, úgy sokkal olcsóbb, kamillát is fel lehet azt hiszem.

2013. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!