Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám babámat lefoglal...

Hogyan tudnám babámat lefoglalni játékokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapos kisbabánk nagyon anyás, és nem nagyon foglalják le a játékok se semmi, és csak akkor van nyugton ha párom kézben tartja, ami 7,3 Kg-s babánál hosszútávon elég megterhelő. Igyekeztünk nem elkapatni a sok kézben hordással, egy időben már ha nehezen is de elaludt magától. Nemrég beteg volt és akkor egyik éjszaka kézben lett elaltatva, és azóta már csak így hajlandó elaludni is. Megfogadtuk a tanácsot, hogy ha hisztizik le kell rakni és majd megunja... hónapok óta próbáljuk, de ha kell akkor másfél, akár két órán keresztül torkaszakadtából hisztizik, sikít és ordít amíg el nem alszik...de ha felébred és nem vesszük kézbe folytatja ahol abbahagyta. Hosszútávon ez már teljesen kikészíti páromat vagy idegileg, ha hagyja hisztizni, vagy a hátát ha egész nap hurcibálja a lakásban. Ráadásul néha már az sem elég ha kézben/ölben van, követeli, hogy mászkálj is vele fel-alá. Van valakinek egyéb ötlete, hogy hogyan lehetne leszoktatni erről, és hogy néha a játékokkal is ellegyen? Van neki rengeteg színes-zenélős-csörgős plüss játék, többféle rágóka, minden, ami csak egy babát érdekelhet. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. jún. 16. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia,elhiszem,hogy a párod fáradt,de komolyan képesek vagytok másfél órát hagyni ordítani a gyereket???? Ez nem normális dolog,bár tudom sokan tanácsolnak ilyen baromságot. Én viszont azt hiszem el,hogy ha hagyod hosszan sírni,pláne azt írod,hogy már sikítva sír,akkor abból azt szűri le szegény,hogy nagy ívben tojtok a fejére. Talán kisebb lépésekkel lehetne haladni,csak egy percig sírni hagyni,aztán megnyugtatni,és így egyre tovább juttok. Még a mindenféle "szuper" önállóságra szoktató könyvek is azt írják,hogy nem szabad üvölteni hagyni. Meg a normális anyai szív se hagyja....
2014. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cipeld ha erre van szüksége! Úgysem ordít mindig. Vidd hordozóban magaddal a lakásba ahol vagy, énekelj, mondókázz neki, ilyenkor ezt szeretik a legjobban.

Az idő meg fogja oldani. A lányom 15 hónapos múlt, leszokott erről.

2014. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha sír mert az anyjával akar lenni,és ti meg hagyjátok ordítani,akkor pont nem megunni fogja,hanem egyre kétségbeesettebb lesz. Amúgy sem értem,hogyan képes egy szülő hallgatni,hogy ahogy írod,sikítva sír a gyereke! Szerencsétlen persze hogy utána elalszik,inkább beájul a sok sírástól. Normális szülő nem fogad meg ilyen idióta tanácsokat. Ráadásul hónapok óta csináljátok ezt,és nem működik,még ebből se jöttetek rá,hogy így nem lehet??
2014. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze,meg ahogy Móricka elképzeli,Cipeld.7,5 kg-os gyereket???

Hát le leszek pontozva azt tudom,de nem izgat,mert nem jár érte jutalom.

És ha 15 kg-os lesz akkor is cipelje???

Próbáljatok meg nem ingerültek lenni vele mert megérzi.Jó lenne ha segítséget tudnátok kérni,míg pihentek,és újult erővel nem fáradtan újra próbálkozni.

Letenni sír egy picit bemenni megnyugtatni nem kivenni.

Első babámat nagyon elkapattam csak segítséggel aludt el,5éve és csak pár hónapja nem kell neki segítség az elalváshoz.Én viszont belefáradtam és ingerült voltam vele,akkor megfogadtam,hogy másodiknál nem esek ebbe a hibába.Elején második babát hagytam sirdogálni,de bementem megnyugtatni.Nagyon bevált az,hogy hagytam nézelődni játszószőnyegen,majd mikor láttam,hogy álmosodik,nem hagytam elaludni,hanem még ébren tettem be ágyába.tápszeren se hagytam elaludni amikor lehetett,sőt ha mentünk valahova babakocsival vagy kocsival kiságyba tettem és inkább megvártam amikor lehetett míg elaludt és csak aztán tettem babakocsiba,hogy elaludjon egyedül,ezt szokja meg.Én babám eleve 4 kilóval született én meg derékfájós vagyok,most 8 hósan 10 kg fölött van.Így is cipelem eleget,és emelgetem.Szóval próbáld megtalálni a megfelelő időpontot amikor álmos,se nem túl fáradt se nem kevésbé és akkor tedd be.Nekünk van babazongoránk ami zenél meg körforgónk azt igényli néha nézegeti máig és elalszik rá.És próbálj minél türelmesebb lenni.Ja és tiszta legyen pelusa,megfelelően legyen öltözve ne legyen szomjas éhes amikor altatni szeretnéd.Egyébként mielőtt valaki azzal jönne hogy hagytam sírni és sérült a kis lelke,annak üzenem előre,hogy akkor sérült volna ha ingerültségtől fáradtságtól vele lennék ingerült,és köszönöm mindkét gyerekkel nagyon jó a kapcsolatom,imádom őket...Remélem kedves kérdező, megoldódik.

2014. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Julie S ***** válasza:

Nappal, ha nincs el egyedul, akkor a hordozokendo (sima, vagy karikas, vagy mei-tai, vagy lassan mar az ssc/csatos hordozo is jo lesz neki) a megoldas. Haton hordozva pedig nem olyan nehez egy 10 kilos gyerek sem. Esti altatasnal, ha kulon kisagyban altatjatok, akkor a fokozatossag a megoldas. Minden nap egy kicsit kevesebbet van alvas elott kezben es tobbet a kisagyban. Talan mukodik, de lehet, hogy nem. Mindenesetre szerintem nem szabad hosszan sirni hagyni. Ha csak panaszkodo sirasa van, az nem nagy baj, viszont ha ketsegbeesetten sir, akkor a legrosszabb az, ha sirni hagyjatok.


Nekunk 7,5 kg a lanyunk (o mar lassan 9 honapos), de pl nincs babakocsink, csak kendoben es csatosban hordozzuk es emellett rengeteget volt, de meg van is kezben. Nehez es neha faj a kezunk tole, de en ezt kihivasnak elem meg es buszke vagyok magamra, hogy naprol-napra erosebb vagyok. Amugy o nem koveteli, hogy sokat legyen kezben, foleg most nem, hogy mar maszik es alldogal, de sokszor igy megyunk el setalni, mert elvezi (mi meg orulunk, hogy ennyi mar boldogga teszi ot). Persze, viszem a csatos hordozot is es ha bealudna, akkor megy a hatamra benne.


Szoval napkozbenre en a hordozast ajanlom nektek. Esti alvashoz nem nagyon tudok mit tanacsolni, mert en az egyuttalvast tartom jonak, de tudom, hogy ez sokaknak nem fekszik.

2014. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az rendben van,hogy próbáljuk megtanítani egyedül aludni,de nem úgy,hogy rögtön 2 órát hagyod üvölteni. Hanem ahogy vki írta,letenni,ha sír,megnyugtatni,megint letenni,megint megnyugtatni. Lehet,hogy sokáig tart,de napról napra jobban megy. Ettől nem sérül a lelke,de azért mikor kétségbeesetten ordít órákig,attól már igen szerintem.
2014. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!