Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 18 hónaposnak való oltás...

A 18 hónaposnak való oltás kötelezö? Nektek is majdnem 8000ft-ba került? Mennyire veszélyes a mellékhatása?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 14:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos és 18 hónapos korban is csak 1 kötelező oltás van. Ha 15 hónaposan kettőt kapott, akkor beadattál valamilyen nem kötelezőt is és nyilván most is egy nem kötelező oltás lesz, amit pénzért kellene kiváltanod. Itt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy mit kapott a gyereked a kötelező mellé, de számomra döbbenetes, hogy te sem tudod milyen oltásokat kérsz, vagy hagysz beadatni.
2014. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Irom màr:

Neis vac-c szuszpenziós injekcio elöretöltött fecskendöben 1x0,5 ml elöretöltött fecskendöben tü nèlkül.

Scat.Orig.No.I (unam)

Ds: Suo Nomine orvos kezèhez


Ez àll a recepten.

2014. jún. 16. 14:44
 13/26 anonim ***** válasza:
2014. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Hàt akkor nevezz rossz anyànak.Olyat nem mondott a doki a múltkor,hogy az egyik ne lett volna kötelezõ.

Maskor mindig megkèrdezi ha ilyen van.

Kapta akkor a kanyarô,mumsz,rubeola,pcv ellenit,meg valami meningococcus oltàs volt.

Akkor az egyik nem lett volna kötelezö?

2014. jún. 16. 14:52
 15/26 anonim ***** válasza:

A kanyaró és társai elleni oltás az MMR oltás, ami kötelező. Ésingyenes.


A meningococcus-os oltás (agyhártyagyulladás elleni) nem kötelező, így ez térítéses.

2014. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
de akkor is drága,nem??
2014. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Itt nálunk a 2, 4 és 15 hósan kapják a gyerekek a kötelező mellé a Prevenárt, de az is ingyenes, azt hiszem 2 éves korig. A 18 hós a 2,3,4 hónapos ismétlése és az ingyenes kell legyen. Én azért utána kérdeznék, hogy mi van?
2014. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Igen elvileg ràjöttem.A segitsègetekkel.

A doktornö az agyhàrtyagyulladàs ellenit mondogatta.(Meningicoccus)Valószinü az lesz az.De èn azt hittem 15hósan kapta csak ès nincs ismètlöje.A tàblàzatok is màshogy mutatjàk.Akkor nem is kellett fizetni semmit.Nem mondta hogy nem kötelezö.Valszinü ez az ismètlöje.Azèrt megkèrdem,de most rosszul vagyok,hogy Szegènyemet nem kötelezõen szúrjàk meg,ès mèg fizetek is èrte.

Bàr biztos jó ha be van adatva.

2014. jún. 16. 15:30
 19/26 anonim ***** válasza:
Ja látom már, amit te írtál az tényleg nem kötelező. Azt a kötelező mellé kapja majd, de akkor gondolom az orvos csak megkérdezte, hogy beakarod-e adatni?
2014. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hàt komolyan nem tudom.Valószinü javasolta.Èn meg jót akartam a picinek.De azt se gondoltam,h ennyibe kerül,meg fèlek,mert az elözö utàn nagyon beteg lett.Bàr a doki azt mondta nem attól.Szerintem attôl mert soha nem szokott beteg lenni.
2014. jún. 16. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!