Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 18 hónaposnak való oltás...

A 18 hónaposnak való oltás kötelezö? Nektek is majdnem 8000ft-ba került? Mennyire veszélyes a mellékhatása?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 14:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Amit 2,4 15 hósan kapnak az a Prevenar, a Neis vAc oltóaanyagból 12 hónapos kor felett 1 kell
2014. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb megnézni az oltási kiskönyvben, hogy mit adattál be, ha már akkor nem kérdezted meg? Szerintem egyszerűbb lenne, mint idegeneknek tippelgetni.
2014. jún. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Megnèztem az oltàsi kiskönyvet! Màr a napokba is.

Nos kiderült.Ez az oltàs az agyhàrtyagyulladàs ellen van.ÈS a doktornö vèletlenül rosszul irta meg a receptet.

Amugy 2 èves korig csak 2500ft-ba kerül.Ès kèt èves korig kettö kell.Egy màr megvolt,az ingyenes volt.Az ismètlödöje kerül ennyibe.Mivel rosszul lett megirva ezèrt 7000ft-os àron hozta ki a gèp a gyôgyszertàrba.

2014. jún. 16. 20:18
 24/26 anonim ***** válasza:
A NEISVAC-C-ből 1 éves kor fölött 1 oltást kell adni. Ha 15 hónaposan is ezt kapta, akkor most nem kell neki még egy.
2014. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

tényleg nem nagyon vagy képben oltás ügyileg.ű

agyhártyagyulladás elleni az régen kötelező volt, ez az az oltás amit szinte mindenki beadat a gyerekének, ezért tették fizetősre. elvileg 2000.- kéne fizetnetek.

ez erősen ajánlott, ugyanis 2/3 szuri és védve lesz a betegségtől, míg ha elkapja, belehalhat (minden évben hallhatod a híradóban, hogy többen belehalnak...).


viszont a 15 hónapos oltás (MMR)tényleg okoz gondot. ugyanis ez az egyetlen oltás ami élővírusos, tehát a három betegséggel oltják be a kicsiket, csak le vannak gyengítve a kórokozók. ezért van az, hogy 10 nap múlva ki is jön rajtuk, lázasak lesznek, pöttyösek, köhögnek, stb. tehát átesnek ezeken a betegségeken.

2014. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kõszõnöm mindenkinek!Most mar csak azt nem èrtem,hogy ha 15 hosan megkapta,akkor most megint kell?

Restellem,hogy nem tudom...

2014. jún. 16. 23:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!