Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes 5 hónaposnak...

Csak anyatejes 5 hónaposnak hogyan adjak vizet? Próbáltam cumisüvegből de olyan undorral fordította el a fejét miután a szájába vette.

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy. Egy csak anyatejes babának bőven elég a szopi. Tedd őt gyakrabban mellre ebben a melegben és az anyatej bőven fedezi majd a folyadékigényt.
2014. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Inkább teát adj neki, azt szívesebben megiszták. Ebben a melegben nem elég az anyatej. Kár rászoktatni,, hogy akkor is szopizzon, amikor nem éhes.
2014. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Kanállal, pohárból, nurofenes fecskendővel. Etetések között próbáld.
2014. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell kapkodni, nem fog kiszáradni, akármilyen meleg van, mert az anyatej ehhez is igazodik, ilyenkor "hígabbá" válik, hogy szomjoltó legyen. Nyugodtan próbálgasd neki a vizet, ha csak egy kiskanállal iszik, már az is jó. Nem kell tea vagy más édes, ízes lötyi, mert akkor nem nem fogja a vizet elfogadni. Ha még most tiltakozik is a víz ellen, azért van, mert új dolog! Idő kell míg hozzászokik. Addig tedd többet cicire, hidd el, néhány hét alatt meg fogja szokni. Az én fiam csak cicizett, így ő nem tudott cumisüvegből inni, semmi olyanból, amit szívni kell (csőrösből sem). Szóval próbálgasd kiskanállal, fecskendővel, pohárból (aminek kifele hajlik a pereme). Az enyém kb. 2 hét után ivott meg egyszerre fél decit, mert ő sm rajongott érte. :) Légy türelmes és ne erőltesd, csak annyit adj, amennyit elfogad és a mennyiség szépen nőni fog! :)
2014. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
9-es pont: [link]
2014. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért lettek lepontozva azok, akik szerint elég az anyatej??? Nekem nyár eleji babám van, (tavaly nyári, szerintem mindenki emlékszik, milyen dög meleg volt), soha nem adtam neki vizet. Elég volt neki az anyatej. Gyakrabban szopizott. De hát a mellből először hígabb tej jön, "hátul" van a zsíros, táplálóbb tej, ami az éhségét veszi el. Először csak a szomját oltja. Ha undorral fogadta a vizet, minek erőlteted??? Ha szomjas lenne, biztosan inná.
2014. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!