Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, ha nem eszik...

Szerintetek baj, ha nem eszik még 14 hónaposan a mi kajánkból?

Figyelt kérdés
Mindent megkóstol, de nem tudok kiváltani egy étkezést sem, mert pár kanál után nem kéri. Sem leves, sem főzelék, se semmi. Reggel, este tápit kap, tízóraira reszelt gyümölcsöt, ebédre gyümis husit /üvegeset, amit én csinálok nem kéri/, uzsira pedig vagy krémtúró, vagy puding, vagy joghurt. Mivel variálhatnám még az étrendjét? Szerintem néha unja is a menüt. Köszi
2010. jan. 3. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
6 foga van.
2010. jan. 3. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is sokáig ezt csinálta. Próbáld megtéveszteni, tedd a bébiételes üvegbe a főztödet. Nálunk bejött.
2010. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem baj ha nem eszik a tietekböl.Enyem se eszik.Mi amugy is sok zsiros kajat eszünk.

Ötletek:

Krumplipüre,melle barack kompot.,vagy alma kompot,pici csirkehusi

Sütötöknek most szezonja van,a sütöbe sütve nagyon finom .

Csinalhatsz natur joghurtba egy kis banant,meg almat,vagy amilyen gyümölcs van.

Este csinalhatsz neki tejbegrizet.

Esetleg bundas kenyeret süss,azt apro kockakra vagjad.

Reggel vajas kenyer,ra csirke sonka.

De rizi-bizit is fözhetsz,azt esetleg mixeld,hatha ugy megeszi.

2010. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
14 hósom szintén most tart ott, hogy egyáltalán megkostoljon bármi felnőtt kaját. Igy eszik: reggel tápi, rá egy-két óra mulva én is eszek, abból eszik morzsákat( pl kalács dzsemmel vagy vajjal, kifli, joghurt, virsli), dél körül főzi, ha felkel gyümölcs , ezt ugy variálom, hogy pl főzöl jó puha rizst tápiba (nem ehet még tejet mert ekcémás), kész a tejberizs, kis cukrot teszek bele és gyümölcsöt. Vagy keverek kis tejpépet, abba turmixolok banánt,almát ,szőlőt,stb, ami van, meg babapiskótát. Hat körül megint főzi, ma huslevest kap répával, tésztával, marhahussal. Remélem megeszi. Lefekvéskor tápi.
2010. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 16 hónapos, Ő is pont ilyen. Ha mi eszünk, akkor szinte mindenből kér pár falatot, de ha neki is azt akarom adni ebédre akkor pár kanál után ellöki, és jöhet a saját kis főzeléke, vagy gyümölcse. Megeszi az üvegeset is meg amit én főzök neki azt is.
2010. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gond, majd rájön, hogy az is finom. De ahogy írod minden nap megpróbálnám. Viszont ahogy látom tulajdonképpen édeset eszik minden étkezésre, értem ezalatt a gyümölcsöset. Én a helyedben több zöldségessel próbálkoznék. Bár az én lányom is sokkal jobban szereti a gyümölcsös dolgokat, meg az édeset (itt nem a cukormennyiségre gondolok), de mindig bepróbálkozok nála a zöldségekkel is, valamikor megeszi valamikor nem. Én keverném a boltit a házival, akár úgy is, hogy a bébiüvegbe töltöm, hátha sikerül átverni.:-)
2010. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, mert mindenkitől azt hallom, hogy "az én gyerekem ennyi idősen már rég azt ette, amit mi". Próbálkozok tovább.
2010. jan. 3. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!