Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 9 és fél hós, nem...

A kislányom 9 és fél hós, nem mond még semmit. A védőnő azt mondja, hogy azért mert koraszülött volt. Kell már neki egyáltalán szavakat mondani?

Figyelt kérdés

33 hétre és 6 napra született 2350g-al. 4 hónaposan hátról hasra és vissza fordult, 6 hósan egyedül felült, 7és fél hónaposan kapaszkodva felállt, mára már 1-2 lépést egyedül is megtesz. Nagyon kis okos, csak még nem mondja, hogy baba mama stb... Annyit mond ha menni akar valahová, hogy táttá.

Az unokatesója, 3 héttel fiatalabb és már mondja hogy baba mama nem, de még csak annyit csinál hogy átfordul.

A ti babáitokkal hogy van, volt ez?


2010. jan. 3. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában azoknak a babáknak akiknek gyorsabb a mozgásfejlődésük, lassabban kezdenek el beszélni. Lányom 10hónapos és nem volt koraszülött, szinte szalad egyedül, és még csak most monja hogy baba,mama,anna,apa, igaz nagyon ritkán. Szerintem ne aggódj ezen, majd mondja ha eljön az ideje.
2010. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 16 hónapos és még nem beszél. A saját kis nyelvén reggeltől estig "mondja a magáét", de igazi szót csak kettőt használ. Viszont megért mindent. A védőnő szerint nincs elkésve, mivel a saját nyelvén beszél, nincs gond. Amúgy a mozgsásfejlődése neki is nagyon jó, mindent elég hamar csinált.
2010. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 9és fél hós.Két szót tud apppa és be.A be lennék én,apátol mindig azt hallja Bea.A többit a maga nyelvén mondja,nem hiszem,hogy le van maradva.
2010. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ma 9 hónapos.Már megy magától métereket,körbe járja a szobát egyedül.És ő dumcsizik is.Mond mindenfélét,de nem tudatosan használja.Mondja,hogy adjá-adjá,mamama,bababa,ajaja meg ilyenek.
2010. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a védőnő volt koraszülött. ;)

nem minden gyerek produkálja ugyanazt ugyanabban az időben. a kislányom 11 hósan mondott egy szót, másfél évesen volt 20-21 szós szókincse, most 4 éves és 5-6 versszakos énekeket, verseket mond. a kisfiam másfél évesen 150-160 szókincsű volt, de semmi különbség nem volt a nevelésük közt. !!! ne foglalkozz vele. amit tehetsz, énekelj neki, a dallamos szavak állítólag könnyebben megmaradnak...jobban felfigyel rá a baba. ( olvastam, de nem tom mi igaz belőle.)

2010. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám se mond semmit, 10,5 hónaposan. Illetve csak a saját nyelvén gagyarászik mondja azt is, hogy "babababa" de nem tudja mit jelent csak kijön a száján. :/

Van olyan baba aki még 2 évesen se beszél. Egyik ismerős babája 18 hónapos és most kezdett tudatosan használni szavakat: gyere, tej, baba, pápá ilyesmi.

2010. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
enyém is 9,5 hós és tudatosan csak az apúúúút mondja , de azt is csak néha én is aggódtam, de utána olvastam és tényleg aki gyorsabban fejlődik a mozgásban az a beszédben van kicsit elmaradva, bár ez szerintem még nem elmaradás
2010. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányom kb 13 hósan mondott először olyan szót ami már nem ismételgetés volt mint mamamama, papapa (ezeknek még nem volt jelentésük) Ő a babát mondta először, tisztán, érthetően egy babára mutatva újságban. Meg sem fordult a fejemben, hogy le vagyunk maradva. Most 17 hós, egyre több szót mond, de csak főneveket. Még most sem gondolom, hogy le vagyunk maradva.
2010. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom jövő héten lesz 10 hós.

Ő is koraszülött volt.

Mondja már hogy ba-ba,hej-te,ne-mm.

Szerintem még nincs elkésve a lánykád,ne aggódj.

2010. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!