Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étkezési gondok? A kislányom...

Étkezési gondok? A kislányom lassan 11 hónapos,73 cm és nincs 8 kiló. Ezzel nem is lenne annyira gond, de iszonyatosan keveset eszik.

Figyelt kérdés
Tápszeres baba és csak azzal hajlandó elaludni, így naponta átlagosan 5-ször kap tápszert 150 ml-t alkalmanként (ebben éjszakai felkelés is benne van) és persze a szokásos szilárd ételeket is kapja. Mindent megeszik, de nagyon keveset, jobb esetben fél üveggel. Van valaki még így, hogy keveset és sokszor eszik a babája? Hogy szoktassam le a tápszeres elalvásról? Köszönöm, aki segít
2010. jan. 3. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyerekorvostól lehet kérni tanácsot, hogy milyen étvágy növelő vitaminok vannak. Nekem a fiam addig volt borzalmasan rossz evő, amíg 22 hónaposan bölcsibe nem került. Egy ideig akkor is csak a bölcsiben evett rendesen, de ott bitang sokat. Itthon még hónapokig semmit. Hétvégente gyakorlatilag egy szelet kenyér volt a kajája, meg két pohár tej (reggel-este), mert semmi mást nem evett meg.

Amúgy neki Vitacolan-t javasolt a gyerekorvos, de nem volt hatása nagyon. Mostmár elmúlt két éves, és igazából az elmúlt pár hétben fedeztem fel, hogy itthon is eszik rendesen. Nem sokat, de minden étkezésnél hajlandó enni. De ő sem eszik meg a korának megfelelő adagot, legalább is itthon. De mondjuk semmi baja nem lett tőle, hogy egy évig ilyen borzalmasan rossz evő volt, szépen nőtt, fejlődött, sose volt nagyon sovány, nyeszlett gyerek. Nekem el se akarta hinni senki, hogy szinte semmit nem eszik.

2010. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a Multikid+vassal nevű vitamin szirupot. Én is most ezt használom, kicsit mintha jobban enne tőle. Lehet, hogy kicsit vashiányos azért nem eszik rendesen.

De a tiéd még jobban eszik mint az enyém. Az én kislányom 2x2dl tápszert eszik meg egy nap (reggel és este) és napközben összesen 1 üveg főzeléket+egy kis gyümit vagy pár falat vajas kenyeret sonkával vagy 1 doboz joghurtot vagy 90ml vízből tejpépet uzsira.

Miért akarod leszoktatni a tápszeres elalvásról? Szerintem az nem gond egyáltalán. Inkább a sok tápszerről kéne valahogy.Mondjuk az enyémnek most jött a 6. foga, 3 napig szinte csak tápszert evett.

10,5 hónapos és 7580g és 74cm.

2010. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam fogzáskor nem hajlandó enni, ilyenkor csak szopik. Nagyon fájhat az ínye, nem hajlandó semmit sem elfogadni. Nem nézted meg a szájacskáját, hogy nem a fogak gyötrik? Egyébként sem eszik sokat a fiam, néha már aggaszt, de éhen nem fog halni. Az orvos sem szólt, hogy baj lenne, így nem foglalkozom vele. Tudom, ha éhes, akkor eszik, enni fog!
2010. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, babád mondjuk 3x eszik szilárdat és 5x tápot? Lányom is 11 hós, 75 cm, 7300 gramm. Csak reggel és este kap tápszert, a többi szilárd, 5x eszik egy nap. Éjszaka nem etetem. 2x alszik egy nap, délelőtt és délután. Hány óránként eteted? Mert ha soxor eteted, akkor azért nem éhes. Szerintem alvások előtt adj neki teát vagy más folyadékot, ne tömd tápival a szilárd rovására.
2010. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1 évesen érte el nagy nehezen a nyolc kilót, akkor már 80 centi volt. Nálunk is a tápszer volt a favorit, de 11 hósan már csak reggel és este kapott. Viszont ha elalváshoz kell neki a tápszer nem értem miért kap 5ször? Ha éjszaka is kéri akkor elég lenne 3x. Az én lányom nem kéri éjszaka, de este 210-et nyom bee, bár tény, hogy van amikor 100at is meghagy. azért kéri vajon éjszaka mert éhes, vagy csak "megszokásból"? Próbáltad már, hogy csak vizet adj neki? Volt, hogy mi is keltünk éjszaka, de rájöttem, hogy nem éhes csak szomjas. Azóta egyszer kel inni hajnalban.

Én a tápszeres evést napközben úgy hagytam el, hogyha már megette az adagját másból (nálunk is fél üveg volt) akkor egyre kevesebb tápot csináltam neki és végül elhagytam. Nálunk szerencsére nem volt ebből nyafogás.Valószinűleg a tápszer, illetve a cumisüveg megnyugtatásnak kell neki. Próbáld meg álomba énekelni mondjuk simizve őt úgy, hogy kapott tápszert, de már nincs nála a cumisüveg.

2010. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A lányom 13 hósan végre 8 kg lett és csak 70 cm, semmi baja, megy és mindenki behal tőle mert nem láttak ilyen pici még menni, futni. Én is panaszkodtam a gyerekorvosnak hogy keveset eszik, ajánlotta a béres cseppet. Mondtam neki hogy azt csak 10 kg felett ajánlják, de azt mondta nyugodtan adjam, adom de 10 csepp helyett 8at kap. Semmi baja tőle, és kb kétszer annyit eszik, és hízik is. :-)
2010. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok, előzőnek:

Tényleg lehet adni a Béres cseppet? Vagy 1 éves kortól mondta a dokid? Lehet, hogy úgy van vele, hogy vagy 10kg vagy 1 éves kortól, nem? Az enyém 10,5 hónapos. Vajon megpróbálhatom adni neki? Ha 10kg-ig kéne várnom akkor 2011-ben kaphatna leghamarabb. :/

2010. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát éves elmúlt már a lányom mikor adni kezdtem a cseppet, nem mondta a doki hogy attól lehet csak, csak a súlyáról beszéltünk. Kérdezd meg a gyerekorvost szerintem. Eltérő vélemények is lehetnek, a patikusok nem ajánlották, de megbízok a dokiban, használ az evésre is nekünk és sok vitamin és ásványi anyag van benne. Utolsó előtti voltam.
2010. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi!
2010. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért kap ötször egy nap tápszert, mert délelőtt-délután-este az alvásokhoz kell, éjszaka meg átlagosan kétszer kel fel. Múltkor próbáltam neki vizet adni, de 20 ml után kiköpte a cumit és sírt. Lehet, hogy kicsit erényesebbnek kell lennem, mindenesetre megnyugtató, hogy annyira nem is vagyunk lemaradva súlyban! :) Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
2010. jan. 4. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!