Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugodt kontra siros baba?...

Nyugodt kontra siros baba? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
11 hónapos lányon nagyon siros már az elejétől fogva. Nehezen alszik el, nehezebben viseli hogy jönnek a fogai, sokat nyűgösködik ha valami nem jó neki, szemben a sogornőm kisfia az olyan nyugodt baba. Egyébként ha nincs semmi baja sokat mosolyog meg minden.
2014. jún. 20. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi a pontos kérdés?


A babák mások.

Míg nem volt gyerekem azt hittem, hogy nagyjából csak eszek és alszanak a babák, aztán megszületett a lányom, aki végigordított kb. 7 hónapot, és most 4 évesen is sokkal érzékenyebb mint az átlag. Ha pedig valaki megbántja, vagy elesik, akkor sikítva képes sírni még mindig.


Két unokaöcsém van. Az egyik nyugodt volt, konkrétan megporosodott volna a sarokban, ha nem foglalkozol vele, annyira nyugodt gyerkőc volt. A tesója meg mint egy villám, jön-megy, üt-ver, ordít.


Minden egyes gyerek elég komoly saját tulajdonságokkal jön világra, amit a szülő próbál csiszolni, meg majd ad hozzá a környezet is, de alapból megvan, hogy milyen gyerekek.

Nekünk meg el kell fogadni őket, úgy ahogy vannak, persze azért a helyes útra kell terelni őket.


Szóval igen, vannak sírós és kevésbé sírós babák, és vannak érzékeny kevésbé érzékeny felnőttek.


Én örültem volna, ha nem sírt volna ennyit a lányom, mert idegileg nem volt könnyű ilyenkor mosolyogni a világra, ugyanakkor imádom, és semmi esetre sem kívánnék más gyereket. Megannyi jó tulajdonsága mellett az érzékenysége, síróssága csak egy dolog.

2014. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

* esznek

Bocsi elírtam :)

2014. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyílván könnyebb egy nyugodt babával, de az én fiam is sírósabb az átlagnál. 2 éves lesz nyáron talán 1,5 éves kora óta könnyebb valamivel.
2014. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Az én fiam nyugodt, születése óta. Már piciként is csak akkor sírt, ha tényleg baja volt, de ez is nagyon ritka volt. Most 2 éves, persze akaratos, kezdődik a dackorszak, de alapvetően ma is egy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek.

2014. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 lányom van, 2,5 év a különbség köztük.


1. lányom:

8 hónapos koráig evett - aludt. Ha már a babakocsiba raktam le, még le se ért a gyerek már aludt.

3,5 hónaposan kellett hozzátáplálnom eü okok miatt, imádta első perctől. 5 hónapos korára már csak 3× evett tápszert.

2. héten átaludta az éjszakát, bár nem volt nehéz, mert első naptól, ahogy megszületett 1× ébredt. Pontban hajnali 3-kor.

Elég hamar csak napi 5× evett, cserébe leszokott a szopásról és az istenért sem volt hajlandó szopni. Előtte sosem látott cumit/cumisüveget.

Ahogy megtanult járni, nem volt hajlandó a b.kocsiban ülni. Menni akart, sosem kérte, hogy belerakjuk, ha elfáradt. Inkább leültünk pihenni.

Addig próbálkozott a mozgásfajtákkal, amíg nem sikerült "tökéletesen". Egy nap vagy 100× megfordult, csak hogy rájöjjön, hogyan is kell a lehető legprecízebben megcsinálni.

Ha vak lennék, nem is tudnám, hogy van foga a lányomnak. Még az utolsó 4 nagyőrlő sem vágta földhöz.

Türelmetlen, mai napig.


2. lányom:

2,5 hónaposan aludta át az éjszakát, kezdettől nem volt hajlandó szopni. Illetve a kórházban nagyon lelkes volt, utána "megunta". Sosem látott előtte cumit/cumisüveget. Tápszeres azóta is.

4 hósan elkezdtük a h.táplálást, de nem nagyon tetszett neki, így még várok vele. Jelenleg 2 hete szüneteltetem.

Születése napjától napi 5× eszik, abból 2,5 hónapos koráig pontban hajnali 1 volt az 5. evése.

B.kocsit kezdetben gyűlölte, most már el van benne.

Alig lehetett elaltatni 2 hónapig, már azt hittem, hogy sosem jövünk rá, hogyan/mitől nyugszik meg. Végül be kellett látnom, hogy ő attól érzi magát biztonságba, ha ütöm a popsiját .. elég vicces, de ez van.

Naponta 3× alszik 1-1 órát. Ha már 3-4 órát alszik, akkor éppen nő vagy fejlődési ugrása van.

5 hós, de még csak most jött rá, hogy tud forogni. Nem erőlteti, nem igazán ez foglalja le.

Sokkal türelmesebb, mint a nővére, de ha beleun valamibe, akkor úgy üvölt, ahogy csak bír.

2014. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából én sem nagyon értem, mi a kérdés, de a két gyerekem közül a nagyobbik kezdettől fogva nagyon sírós volt, később is hamar dühbe gurult vagy elkeseredett, a kicsi meg sokkal nyugisabb, mindig is az volt. Ő már pár hetesen is vígan elfoglalta magát azzal, hogy pl. a fényeket nézegette. Most 2 éves, észrevehetően benne van a dackorszakban, de nagyságrendekkel kevesebbet hisztizik és könnyebben kezelhető, mint a nagy az ő korában. Nem egyformák a gyerekek sem.
2014. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nekem nincs sok tapasztalatom, első gyerekkel vagyok várandós, csak ami a környezetemben van azt tudom megosztani veled. van egy ismerősünk akinek ikrei vannak, fiú-lány. ott voltunk 1-1.5 órát és a fiú egy nyöszörgésen kivül meg sem mukkant, a lányzó meg egy fél óra alváson kivül végig sírt és hisztizett :) kb fél évesek

a másik, hugomnak 2 fia van. a nagyobbik egy rosszcsont a kicsi, ha nem próbálná utánozni a nagyot, egy csendes, nyugodt baba. szerintem a nagy kicsit el lett kényeztetve. de ők már 2,5 és 5 évesek.

2014. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!