Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomat egyáltalán...

1 éves kislányomat egyáltalán nem izgatja, hogy önállóan próbáljon kanállal enni, se pohárból inni?

Figyelt kérdés
ha én adom neki szépen eszik, iszik, de nem nyúl érte, meg semmi. Pedig amúgy szeret mindent kivenni az ember kezéből. Normális ez? Ráadásul csak azt hajlandó megenni, ami az én tányéromon van, a sajátjából nem kér. Hogy fogja így megtanulni?
2010. jan. 4. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Etesd a te kanaladból,de adj az ő kezébe is egy kanalat.Ez legtöbbször beválik.
2010. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem vagytok elkésve. Igazodj te hozzá, majd, ha őt is érdekli a dolog, akkor kiveszi majd a kanalat a kezedből. Minden gyereknek egyedi a fejlődési ritmusa, az érdeklődése, mindegyik máskor tart érdekesnek, fontosnak valamit. Erőltetni nem jó semmit, de majd észre fogod venni, ha ő maga akarja olyan ügyes lesz vele, hogy majd csak ámulsz. Most valószínűleg más játékokon keresztül fejlődik a mozgása, utána élvezni fogja, hogy ő csinálhat mindent.
2010. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11,5 hós és ő sem fogja sem a kanalat, sem a cumisüveget. Ha etetem szépen eszik kanálból, iszik rendesen. Sem az itatós pohár,sem a rendes pohár nem érdekli. Ha teszek elé tányért, kanalat abban a pillanatban a földön van. Szóval engem is érdekelne néhány tanács.
2010. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!