Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne bukjon...

Mit csináljak, hogy ne bukjon ilyen sokat? 1 hónapos babám minden evés után bukik egyet-kettőt.

Figyelt kérdés
Amit tudni kell, hogy nagyon mohó, sokat eszik, 4 hetesen már 140eket eszik, de van, hogy 150-160at. Anyatejes baba, az első három hétben több, mint 900 grammot hízott. Mit lehet tenni, hogy ne bukjon ennyit? Illetve ez baj? Többször büfiztetem evés közben.
2014. jún. 23. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézzesd meg, hogy nincs-e refluxa. Néha a gyomrot záró izom nem zár jól és ezért bukik a baba. Nem szabad hagyni, hogy annyit egyen. Nem egészséges. A reflux simán okozhatja ezeket a zabarohamokat is.
2014. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És ha kiderül, hogy reflux, akkor mit tudnak vele csinálni? Evés közben sokszor büfiztetni és a kiságy alá a fej résznél megemelni egy jó vaskos könyvvel. Ha nagyon rossz a helyzet ,akkor a doki írhat fel tápszrű valamit amit szopi előtt kell adni és sűrűsége miatt megfogja a kibukó tejet.
2014. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha vidám és gyarapszik normális a bukás! az én babám is sokat bukott ennyi idősen! főleg ha ennyit eszik!! az enyém nem ilyen nagyétkű! most 3 hós, néha van bukás, de már nem olyan gyakori! ên is féltem hogy reflux sokat nyugtalankodtam miatta. max mondod a gyerekorvosnak, védőnőnek

de szerintem ha nem nyugtalan a bukások miatta nem kell aggódni, és ennyit hízik

2014. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt baba. De mohó! Már a kórházban mondták, hogy úgy issza a cukros vizet, hogy nem igaz. Amíg nem eszik annyit, amennyivel jól lakik, addig nem alszik. Neki csak az lehet a baja, hogy éhes. Másért nem is sír. Van étkezés amikor egyáltalán nem bukik, van hogy többször. És nagyon jól fejlődik.
2014. jún. 23. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen normális a bukás, ne aggódj! Ez csak azt jelzi, hogy jól működik a "túlfolyó rendszere" :-), ez még nem reflux. Ha jókedvű, gyarapszik, akkor semmi gond. Büfiztesd tovább, idővel elmúlik!
2014. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a közérzete jó és szépen fejlődik, ahogy írod, nem kell aggódni. Orvosnak nyilván említsd meg, de valószínű ezt erősíti meg. Vannak, akiknek a gyomor záróizma nem zár olyan jól, ez babáknál természetes, és ha ennyit eszik, az sem csoda ha kijön a felesleg. Nekem mindig azt mondta a háziorvos, hogy amikor elkezd mászni, meg fog szünni. Na fiam kivárta amíg felállt, sőt, a kanapét is foltokban összebukta amikor még csak kapaszkodva lépegetett, a szőnyegről nem is beszélve. Folyton jártam utána törölgetni. Kb 11-12 hónapos volt, amikor végleg megszűnt, de addig a főzelékből is képes volt visszabukni. Emellett nyugodt volt és széped feljődött (2300 gr-ról 10,5 kg-ra egyéves koráig)
2014. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!