Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hogyan (mennyit) alszik...

Sziszi1118 kérdése:

Kinek hogyan (mennyit) alszik 18 hónapos babája délután és este?

Figyelt kérdés
Nekem délutánonként még mindig babakocsiban a teraszon alszik, de mostanában problémás így az elaltatás. Habár az esti altatás sem jobb, sőt. Nektek mennyi idő alatt alszik el?

2014. máj. 6. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is 18 hónapos.


Reggel 8- negyed 9-kor kel, fél 1 körül alszik az ebéd után, és 2 órát alszik. Néha, szuper esetekben 2,5 órát, de ez ritka. Az ágyában alszik csak és kizárólag mióta megszületett. Persze amíg kicsi volt, és mondjuk sétáltunk, volt hogy elaludt a babakocsiban, de direkte sosem volt ott altatva.


7 hónapos kora óta egyedül alszik el(2-3 hetet küzdöttem vele) , berakom a kiságyba, mondom neki hogy csicsi van, aludj jól, elfordul, becsukja a szemét ( alvós állatokat begyűjti) és alszik. Ez felbecsülhetetlen :D


Én 2 dologból nem engedtem annak idején. Az egyik a külön szoba / külön ágy, a másik pedig hogy tanuljon meg egyedül elaludni.

2014. máj. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 porcukormókus ***** válasza:

Egyenlore gond nelkul. Beteszem az agyaba, megkapja a kedvenc takarojat, es neki ennyi eleg is a boldogsaghoz. :-))

A noverevel is kb ennyi idos koraig nem volt problema, volt h egyedul ment el aludni. Nala nagyon bezavart, amikor a kistestvere megszuletett.

Este kb 9kor alszanak el (kb egyszerre), reggel 6.30-7.00ig. Bar mostanaban belecsusznak a fel8-8-as kelesbe is... Ebed utan kb 2orat alszanak.

Szerintem sokat szamt, h videken lakunk, viszonylag csend van, es nagyon tiszta a levego. Sokat vannak kint, nekem meg a(z egyik) maniam a szelloztetes, ugyhogy bent is mindig friss a levego.

2014. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bár már 23 hónapos a fiam, de 1,5 évesen is pont így aludt. Nappal: déltől fél 4-ig a szobájában, éjszaka :este 8-tól reggel fél 8-ig szintén a szobájában. Altatni nem kell, letesszük, kijövünk és alszik.
2014. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát irigyellek benneteket :) Nekünk az elejétől kezdve rossz alvó volt, csak kézben nyugodott meg, mivel hasfájós volt, de sajnos erről azóta sem szokott le ill. nem szoktattuk le (mindig halasztgattuk a dolgot, mert mikor megpróbáltuk rettenetesen sírt-öklendezve...). Most is képes ennyire belelovallni magát a sírásba és ekkor nem bírom és felveszem. Ez az esti altatásra vonatkozik. Éjszaka 1 éves koráig kb.5-ször ébredt, 1 éves korától pedig romlott a helyzet: 8-10 alkalommal ébred. Lehet az is bezavart, hogy az első foga 11 hónaposan jött csak ki. Viszont 3. éjszaka csak 3-szor ébredt fel :)
2014. máj. 6. 13:56
 5/16 porcukormókus ***** válasza:

Hat, ha ez megnyugtat, ataludt ejszakank nekunk is csak kb egy honapja van. Most sem rendszeresen, de azert mar egyre gyakoribb.

Es miert kel fel ejszaka? Enni-inni, vagy csak sima letszam ellenorzest tart?

2014. máj. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 porcukormókus ***** válasza:

Esetleg megprobalhatnal kicsit hatarozottabb lenni vele. Faraszd ki, kint a friss levegon (mondom, ez a dilim..), aztan ha eljon az alvasido, tedd be a kisagyaba. En a lanyomnal ezt csinaltam, es par nap alatt javulni kezdett a dolog. Persze sirt, ki akart jonni, a mi agyunkba v a nappaliba a kanapera, de nem engedtuk meg neki. Odaultem a kisagy melle, simiztem a hatat, es elbb-utobb megnyugodott. Kesobb egy szekre ultem, kicsit hattal neki, es mondjuk olvastam v potyogtem a telomon. Itt mar csak az volt a lenyeg, hogy ott voltam, de nem "szorakoztattam". Aztan naprol-napra tavolabb koltoztem a szekemmel a kisagyatol. Aztan mar csak a folyosora tettem szeket, de mar "elfelejtettem" odaulni. Szep lassan elkoptattam ezt a szek-dolgot, bar neha meg most is keri, hogy uljek ott, pedig mar 3eves...

Az eleje nehez, de ha kitarto vagy 1-2het alatt atall a kicsi.

Az ejszakai ebredesek pedig valahogy maguktol kezdtek ritkulni. Nalam felvaltva kelegettek, de nem is tudom, miert, mert nalunk ejszaka nincs eves-ivas. Fesirnak, kis simi, es mar alszanak is tovabb...

2014. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak létszámellenőrzés van :) Viszont, ha iszik pár korty vizet, akkor megnyugszik és alszik tovább. Valamikor "félidőben" kéri, hogy átjöhessen a nagy ágyba, ekkor kicserélem a pelenkáját, mert nem bírja ki reggelig. Napközben és este is sok vizet iszik... Sokszor aludna ő tovább a saját ágyában, ha nem kellene kicserélni a pelust. Ha nem cserélem ki neki, akkor kb. 4-5 felé arra kel, hogy átázott és az átöltözés után sokkal nehezebben alszik vissza. ... Több ismerősöm mondta, hogy gyerekük csak két éves korától aludta végig az éjszakát. Szóval, vigasztal, amit írtál és várom a csodát :)
2014. máj. 6. 14:51
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kipróbálom a módszered, mert 12 kg-ot cipelni esténként már tényleg sok. Van, hogy csak 5 percig, de van, hogy 45 percig. Most alszik negyed 2-től, de ha felkel evés után megyünk ki és megpróbálom az átlagosnál jobban kifárasztani (tegnap is voltunk kint 2 órát, futkosott stb. mégis nehezen aludt el). Köszi a segítséget!
2014. máj. 6. 14:56
 9/16 anonim ***** válasza:

Délután kb 2 órát alszik, este pedig kb 9-től reggel 8-ig.

Úgy hajlandó csak elaludni, ha én is odafekszek mellé (10 hós kora óta van ez :( ), ha nagyon fáradt, akkor 5 perc alatt elalszik, ha nem, akkor kb 20 - 30 perc.

2014. máj. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 porcukormókus ***** válasza:
Na igen, a lanyunknal ilyen mellefekvos-altatos fazis is volt, bar ezzel nekem mar nem volt olyan nagy problemam, vegul is az nem olyan tre, mint cipelgetni haromnegyed oran at.. ;)
2014. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!