Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos babátokkal mentek...

Pár hónapos babátokkal mentek vásárolni nagyobb bevásárlóközpontokba, nem féltitek ettől a H1N1 járványtól?

Figyelt kérdés
Mi ki sem mozdulunk, féltem a picit, pedig jó lenne kimozdulni már végre... Még csak 4 és fél hónapos.
2010. jan. 4. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg szopik a baba, elvileg védettsége van a legtöbb betegséggel szemben. Persze jobb kerülni a tömeget, menjetek inkább hétköznap délelőtt, főleg hónap végén, amikor nincsenek sokat. Azért muszáj kimozdulni, sétáljatok nagyokat a hidegben is, jól fel kell öltöztetni és kész. Ezzel csak növekszik az ellenálló képessége.
2010. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pici babám (is) van. Mi akkor megyünk, amikor kevesen vannak. Ő sokkal kevésbé van kitéve bármilyen járványnak, mint a nagyobb, aki már mindent taperol. A pici csak fekszik a hordozóban vagy a kenguruban. Csak arra kell figyelni, hogy ne izzadjon be.

A híradások most arról szólnak, hogy az első hullám lement. A következő majd (idézet Falus-tól) február vége - március - április körül jön. Addig ki sem akarsz mozdulni??? Egyenes út a diliházba - én biztos megbolondulnék.

Ha ennyire félted a picit, akkor menj akkor, amikor a férjedre/anyukádra/anyósodra/akárkire tudod hagyni.

2010. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 5hónapos és mi sem megyünk bevásárlóközpontokba, helyette sokat sétálunk. Nagyon nehéz, de most ő a legfontosabb. Nagyon vendégeket sem szoktunk fogadni csak a nagyszülőket. Majdcsak kitavaszodik és eltűnik ez a fránya vírus. Utána majd bepótolunk mindent.
2010. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem 5 hónapos a babám.

Mi akkor szoktunk elmenni mondjuk a tescoba,ha kevesen vannak. Most pl. vasárnap 11 körül értünk oda,és nem voltak valami sokan. Amúgy bevagyok oltva,meg le is telt a 2 hét,ami idő alatt ügye elvileg kialakul a védettség.

Nem mondom,hogy én nem féltem a kislányomat! Ennyi amit tudok esetleg tenni a védelmében: nem engedem senki idegennek,hogy megfogdossa,meg hogy túl közel menjen hozzá,meg ilyenek. Nem engedem senkinek sem az apján,és rajtam kívül,hogy az arcára,kezére puszit adjon,és mindenkinek,aki babázni akar,annak alap,hogy kezet mos.

2010. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi mindig felváltva megyünk bevásárolni. A kicsimet nem viszem ilyen helyekre.

Addig legalább kikapcsolódom, míg apa vigyáz rá.

Egy 6 hós baba anyukája :-)

2010. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom 7 hós. Én nem látom ennyire tragikusan a helyzetet.

Mi rendesen járunk mindenhova. Beoltva nem vagyunk.

Arra figyelek, hogy tömeget kerüljük (azt én sem bírom), otthon mindenkinek kézmosás alaposan.

Szedünk immunerősítőt, és a beteg rokonok, barátok nem jönnek hozzánk, vagy szólnak, hogy ne menjünk, mert megbetegedtek.

Ha félsz, hagyd otthon a picurt, vagy menjetek kisebb boltba, esetleg kérj meg valakit a bevásárlásra.

2010. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szintén 4 és fél hós a babám. Én sem vinném bevásárlóközpontokba, de nem csak az influenza járvány miatt. Egy ilyen kisbabának semmi keresnivalója ott. Eddig apa ment, most hogy már együtt is szuperul elvannak, én mentem. 2 órát voltam, mit mondjak, úgy feltöltődtem, hogy még az 5 órai alvást is elfelejtettem.:) Te is hagyd apára, és akkor el tudsz menni. Egy héten egyszer jót tesz!:)
2010. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk, néha lemegyünk sétálni, és ennyi. Nekem hiányzik, hogy menjek és nem egyedül, hanem a babával! Két hetes kora óta jövünk-megyünk vele, aztán hirtelen bejött ez a járvány és puff, vége. Se hozzánk nem jön senki, sem mi nem megyünk sehova. Szegény gyerek csak az apja, meg az én arcomat látja. Nem tudom akkor meddig maradok itthon, egy éves koráig?? VÉgül is ez sem megoldás.
2010. jan. 4. 17:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyelj! Most akkor tényleg sehova nem mentek majd? Mert állítólag még tavasszal is jön egy járványhullám, meg már tavaly nyáron is szűrtek H1N1-eseket. Ráadásul jövő ősszel is kezdődik előlről minden.

Én paráztam, beoltattam magam, anyámat, 8 éves fiamat, de a picinek nem ajánlották.

Ettől függetlenül mi állandóan mentünk, és sosem hagytuk itthol a 14 hónapos lányunkat. Tesco, Cora, Penny, karácsonyi bevásárlás, stb.

És kopp-kopp, semmi, de semmi bajunk nem lett. És tudod, én már megkérdőjelezem ezt a nagy járványt, mert sem nálunk, sem a mellettünk lévő városban, de még a megyeszékhelyünkön lakó anyósomék ismerősei körében - főiskolán dolgozik - nem volt h1n1-es, de még sima influenzás sem. Szóval nálunk egy a lényeg, ismeretlen, idegen nem piszkálhatja a gyereket, nem fogdoshatja a kezét, nem megyünk olyan helyre - család- ahol beteg valaki, és nem jön senki aki beteg.

Ne félj annyira, ha a pici egészséges, meg Te is, nem lehet semmi baj.

2010. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!