Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggel tápszer (6ó), tízórai,...

Reggel tápszer (6ó), tízórai, uzsonna, este tápszer (19ó) - kéne már máshogy enni 14 hósnak?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam vacsorára kis katonákat adni neki, de esze ágában sem volt enni. Kéne már rendesen vacsiznija? A tápszerrel is átalussza az éjszakát. Vagy mással kéne próbálkozzak? Sajnos a családi közös vacsorázások (ami segíteni szokott a babának a megszokáshoz) nálunk nem működik, mert Apuka 8 után jön csak haza. Javaslatok, vagy Ti hogy csináltátok?
2010. jan. 4. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nem nagyon értem a kérdést. nem ebédel a babád?

szóval ha reggel meg este eszik tápszert, az jó. ha nem igényel még más kaját, akkor nem kell neki külön vacsi.

2010. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De egy hülye vagyok - ezt nem írtam le (és akkor még csodálom, hogy nem jön válasz a kérdésemre...) :-)


Dehogynem, ebédel úgy 12-13 között, éppen függően a reggeli alvásától. Eszik amúgy már mindent, töltött káposztától kezdve...

2010. jan. 7. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én úgy csináltam, reggel 7-kor cici, aztán nálam is ilyen sorrendben mint nálad tízóraira gyümölcsturmix,aztán ebéd rendes darabos, uzsira joghurt vagy valami ilyesmi.

A vacsorája viszont darabos volt pl.kifli parizerrel, és elalvás előtt én még megkínáltam cicivel,ugyanis nekem csak cicin alszik el.Persze először nekem sem akart vacsira enni darabosat, de fokozatosan megszokta, mindig 1-2 falattal többet fogadott el.Hagytam annyit enni amennyi jól esett sosem erőltettem.Nekem ez így bevált.

2010. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:)))

akkor már értem.

hát mást nem tudok írni, ha nem kell neki, akkor ne erőltesd.

a fiam 20 hónapos lesz, ő így kajál:

fél 9 körül kel, akkor 270 tápszer, aztán velem kb fél vajas kifli

10 órai általában nincs, de joghurt lenne.

délben ebédel, ebéd után megeszi a joghurtot, ami de. elmaradt

alszik

uzsonna, ha maradt délről, akkor azt eszi, ha nem, akkor vmi hideget. ez kb fél 4kor van

6-fél 7 felé eszik tejpépet gyümivel

és fél 8felé fürdés után tápszert. 270 ml.

2010. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi kb 14 hónaposan kezdünk áttérni a reggeli tápról igazi reggelire, de nem mondhatnám, hogy tetszett neki a dolog. Vajaskenyér, valami feltéttel, tea, tejcsi, stb. Most 16 hónapos, és inkább a sima, üres kenyeret, kiflit eszi, nem szereti, ha van rajta valami. Uzsonnára eddig tejpépet kapott. Egyszer kipróbáltam, hogy mit szól hozzá, ha ezt reggel kapja. Bejött! Én most reggelire tejpépet adok neki, tízóraira valami gyümit, ebédre főzelék (nem eszi a felnőttes kajákat), uzsonnára eszegeti a kenyérfélét, gyümit, esetleg túrórudit, Kinder pinguit, vacsira kapja a tápot(ezt a kiságyban fekve).
2010. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14 hósom sem eszik felnőtt kaját, ezt eszi: reggel tápi, délben jó sok főzelék, aztán alszik. Felkel, akkor gyümi tejpéppel/babakeksszel/tejberizzsel(tápiból), hétkor kis adag főzi, lefekvéskor 150 tápi.
2010. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20 hós rosszevő lányom így eszik: Reggel 9-10 között kel. Ekkor kap tejpépet. Tízórai nincs de gyümit kapna. Ebéd üveges bébikaja ami főzelék. Nagyon ritkán eszi meg azt amit mi eszünk. Próbálkozok de nagyon válogatós finnyás mint én :), délutáni alvás után banán és joghurt kekszel keverve, vacsira Sinlac. Ha fáj az ínye akkor színte semmit még levest sem fogad el. Az egyetlen dolog amit mindíg elfogad az a jogurt. De tegnap pl. 5x evett és uzsira füstlit kapott sajt kockákkal. De ez sajnos ritka mint a fehér holló hogy ennyit egyen. Úgyhogy ma már persze nem evett ilyen jól. Reggelizett és ebédelt eddig csak. Mindíg kínáljuk abból amit mi eszünk aztán vagy csipeget belőle vagy nem. Nem akarom erőltetni mert így is rossz evő és nem akarom hogy megutálja magát az evést. Szerintem majd szépen lassan áttérnek ők a saját kis tempójuk szerint. Legyünk türelmesek. Sok sikert.
2010. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!