Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan látom hogy kötött a...

Honnan látom hogy kötött a babám csípője?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Te sehonnan. Azt csak szakorvos tudja megállapítani, speciális fogással, de elméletileg minden kisbabát megvizsgálnak a kórházban mielőtt hazaengedik.

Olyan van, hogy pl. kattan a csípője, de az még nem azt jelenti, hogy kötött lenne, csak még laza fejletlen a vápa, nem marad benne a combcsont feje rendesen , amiatt szoktak terpeszpelust előírni. (Nem vagyok orvos, remélem azért érthető.

Mellesleg megjegyzem, hogy nekem a gyerekorvos ráírta a kórházi záróra, hogy kötött csípő, amikor jóhírű ortopédorvosnam megmutattam, akkorát nézett, hogy csak na... egy szó se volt igaz belőle, neki is csak fejletlen volt még a csípője.

2014. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem elég a kórházi vizsgálat, az még nálunk se mutatott rendellenességet, utána mi 6 hetesen elvittük ortopédiára a védőnő és a gyerekorvos tanácsára és ott már látszott eltérés. Lehet, hogy azért, mert sokat altattuk az oldalán, lehet hogy genetikaliag, mindenesetre 6 hét terpeszpelenka lett belőle.
2014. jún. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a 3 hós oltásnâp mondta a gyerekorvos. előtte is vizsgálta 3szor akkor semmit sem látott csak most. 1 hónap mulva megyünk uhra, addig tornáztatom minden fürdésnél

valóban kattog neki, meg nagyon harcol ellene, küzdeni kell vele, hogy forgassam a lábait. nem tudom lényegében mit jelent a kötött csípő


köszi a válaszokat!

2014. jún. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!