Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának mit adtok...

8 hónapos babának mit adtok reggelire?

Figyelt kérdés
Orvos javalatára már nem eszik tápszert, se tejpépet. Eddig gyümölcsöt adtam de sztem nem elég laktató ebédig neki. 8-kor kel eszik reggelit majd 12-kor ebéd 4-fél5 uzsi 8-kor vacsi.
2014. jún. 25. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sinemil vagy sinlac szerintem! Tejmentes is. Azzal tuti jól lakik :)
2014. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gyümölcs eleve nem való reggelire,inkább tízóraira. Sinlacot esszük mi is tejpép helyett.
2014. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sinlacot sem javasolja.... :( igazából csak 4-szer eszik egy nap. Van mikor elhúzódik fel 9 felé a "reggeli" attól függ hogy kel fel. Azt mondta gyümölcsöt és zöldséget egyen.
2014. jún. 25. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért mondta ezt? Elvileg egy 8 hónapos babának reggelire és vacsorára anyatej, vagy tápszer kell, de én ilyenkor még a 3. étkezésre is azt adtam és tízóraira kapott gyümölcsöt gabonával, uzsonnára pedig főzeléket hússal. Léteznek speciális tápszerek is, ha pl. tejérzékeny, de gondolom nem ez a probléma, ha a Sinlacot sem javasolta.
2014. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mit adhatsz neki reggelire ? Mondhatta volna a dokitok.....enyém szerencsére ehet "mindent" korának megfelelőt,csak tanácsként adtam a sinlacot. De ha ezt sem ehet a babád akkor mégis mit...?! 1éves korig min. Napi fél liter tejalapúnak kell lennie! Első voltam
2014. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a tejalapú vitaminokat hogyan pótoljátok? napi 300-500ml meg kéne lennie, szükséges a csontokhoz.

Ha nem elég laktató a reggeli, akkor vezess be egy 5. étkezést is.

2014. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért mert azt mondta hogy nagyon hízik ezektól.... :/ így azt.mondta adjak neki sok gyümit meg zöldséget.
2014. jún. 25. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézd, nagyon távol áll tőlem, hogy egy orvos tanácsát megkérdőjelezzem, de nekem ez most minimum furcsa. Először is egy 8 hónapos babának szüksége van még az anyatejre, vagy tápszerre, ezért minimum reggel-este azt kell kapnia. A másik pedig, hogy valóban hízlalhat a tápszer, én épp emiatt a lehető legtöbbet itattam a lányommal, mert ő nagyon vékony volt. De csak azért hízott jobban a tápszertől, mint mástól, mert a tápszerből sokkal többet evett. Amíg megivott 200 mili tápszert, addig főzelékből, vagy gyümölcsből képes volt 30-40 gr-ot enni és ugyanúgy nem evett utána 3-4 órán keresztül. Ha a te babád viszont jó evő, és mondjuk meg tud enni egy egész banánt, vagy egy teljes adag főzeléket, akkor abban simán van annyi kalória, mint a tápszerben. Akár ki is számolhatod. A tápszers dobozokra is rá van írva a kalória tartalom, a bébiételekre is, de ha te készíted akkor is meg tudod nézni egy kalóriatáblázat alapján. Én nagy súlyú babának egyedül a tejpépeket nem ajánlom, persze a Sinlac és hasonlók is ide tartoznak. Én biztos, hogy úgy etetném, hogy reggel-este tápszer, délelőtt gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna vagy megint gyümölcs, de lassan kaphatna joghurtot is. Maximum arra figyelnék egy kicsit, hogy a gyümölcsökből és zöldségekből a kisebb kalóriatartalmút válasszam, illetve nem adnék a gyümölcshöz sok gabonát/kekszet. Azért egy 8 hónapos babát nem hiszem, hogy fogyókúráztatni kellene. Esetleg a védőnőddel nem tudod megbeszélni? Vagy másik orvossal?
2014. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Adjal neki vajas kenyeret sajtot turot joghurtot tojassargajat nalunk ezeket eszi a lanyom de termeszetesen a háromszori tapszerezes mellet
2014. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az lemaradt hogy az enyém

reggelire 200mili tápszer

10kor gyümi(1alma vagy 1banán kekszel vagy 190gramm joghurt gyümölcsel vagy ami van)

12óra 220gramm húsos főzelék

16óra szintén az ami ebédre

20óra 200mili tejpép

Első voltam,9,5hós a fiam

2014. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!