Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetesen nem sok a 100-120...

4 hetesen nem sok a 100-120 ml egy kajára? 3-4 óránként eszik, fele anyatej, fele tápszer.

Figyelt kérdés
Kérdeztem a dokit, nem mondott rá semmit, csak azt hogy kb 80-at kéne ennie ilyenkor, ha 3 óránként eszik. De ő már a kórházban evett 80at.

2014. jún. 25. 12:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sok.Az ideális mennyiség kilónként 150ml.Tehát pl.egy 4 kilós babának napi 600ml az ajánlott, ami 6 étkezésre elosztva 100ml étkezésenként.Az én kisfiam (második gyerek)most 11 hetes, 3 óránként eszik 120-at. Persze minden baba más.
2014. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nincs elég tejem, azért kell a tápszer. 50-70ml tud maximum szopni, az is több mint a semmi, ezért adok még neki tápszert. Figyelni kell a súlyát, hogy hízzon, mert 37. hétre született, 12 napig voltunk kórházban, és nem szeretnék azért visszakerülni mert nem hízik.

Éjszaka nem szoptatok, csak tápszert adok neki, akkor van reggelre annyi, hogy két mellből jóllakik. Fejni pedig nincs időm, itt van a 4és fél éves lányom, vele is foglalkoznom kell, segítségünk nincs(300kmre van minden családtag), így is minimum háromnegyedóra egy evés.

És még ott van a házimunka, stb...

Igazából ennek a tejmennyiségnek is örülünk, mert a lányommal egyáltalán nem volt egy csepp sem.

2014. jún. 27. 06:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!