Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is adnátok tápszert?

Ti is adnátok tápszert?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes. folyamatosan cicin lenne, vagy cicin van, vagy ordít. Meg voltam róla győződve, hogy van elég tejem, mert állandóan feszül a mellem, és szopizás után lágy lesz, tehát kiszívja belőle.

Aztán mivel állandóan csak sírt, ha nem cicin volt, ezért adtam neki tápszert szopi után és megevett 60 ml-t. Utána el is aludt.

Aztán tegnap este mindkét mellemből megszoptattam és utána még megevett 60 ml tápszert. Semmit nem bukik vissza. Éjjel csak szoptattam, de akkor nehezen aludt el, és 2 óra múlva már ébren is volt.

Ő a harmadik babám és az első kettőt is csak 3 hónapig tudtam szoptatni. Kislányom rendszeresen szopott, és sosem sírt, hogy éhes lenne, és tanácsadásom kiderült, hogy egy hónap alatt semmit sem hízott. Éhezett, de nem reklamált. Akkor lett tápszeres és elindult a súlya is.


Most mit tegyek? Pótoljam mindig tápszerrel? Vagy?



2014. jan. 24. 08:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Adj tápszert!

Vagy, napközben minden szopi után fejj mind két mellből, s ha csak 10 mili van, 10 van, de 5x 10 Mili már 50 Mili, amit egyszer este oda tudsz neki adni

2014. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy megmérném először, hogy mennyit szopizik. Ha valóban nagyon kevés a tej akkor adnék tápszert.
2014. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs otthon mérleged, a védőnőnek biztosan van. Én oda elmennék, és megmérném, hogy mennyit gyarapodott, meg esetleg hogy mennyit eszik egy alkalommal.
2014. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

én is mérném. egyébként 3 hetesen van az első növekedési ugrás. ilyenkor egész nap cicin van a baba. ha ilyenkor tápszert kap, akkor már nem nagyon lehet elhagyni mert a mell ilyenkor váltana több termelésre, de mivel kevesebb inger éri, ez nem történik meg.

szóval mérjed, hogy erről van-e szó vagy valóban kevesebb tejed van

2014. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem szoktad lemérni kaja előtt és után? Nekem minden orvos bármi volt első kérdése, mennyit eszik, ezt meg csak úgy tudom, ha mérem, hiszen a cicimen nincs mérce :))))

Van egy számolási módszer mennyit kell ennie, erre én már nem nagyon emlékszem, de talán a súlya kg-ban szorozva 150 vagy 120??? nem tudom, nézz utána, vagy lehet valaki tudja és akkor kb annyit kell ennie egész nap, ezt elosztod az étkezések számával, így látod, hogy mennyire eszik nagyon keveset vagy sem.

Én amúgy pótólnám tápszerrel, az enyém is cicis + tápszeres volt. Amennyi tejem volt megkapta a többi tápszer volt.

2014. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha mindig pótlod a baba egy idő után nem lesz hajlandó szopizni, és így jártam mind a két gyermekemnél. Szopi utána tápi minden alkalommal és 3. hónap után szopás sztrájk jött, és csak a cumisüveget fogadta el, el is ment a tejem és azóta is tápizik most 4 hónapos és már eszik babakaját. Az én tejem nem volt elég tápláló (ez genetika sajnos :S ) Van akinek jó teje van van aki mindent megtesz és akkor sem hízik a baba tőle.

2 gyermekes anyuka

2014. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha veszek mellszívót az megoldás lehet?
2014. jan. 26. 09:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálam első baba, ugyanez volt a helyzet, egyszer kapott tápszert, beájult, aludt vagy 3 órát. De ez csalóka, a tápszer jobban leterheli az emésztőrendszerét, mint a tej, ezért mélyebben alszik tőle.

Én végül nem kezdtem tápszerezni, egy-két hétig szinte folyamatosan cicizett, de aztán beállt a rendszer. Megtehettem, mert első gyerek, férjem nagyon sokat volt itthon, segített mindenben, tehát időm is volt rá.

Magamból kiindulva: szerintem be tud állni a rendszer, és ha meg tudod tenni, érdemes ciciztetni sokat-sokat és még többet.

A mellszívóról annyit, hogy egyszer teljesen lefejtem a tejemet, már percek óta egy csepp sem jött. Lázas voltam, a gyerekorvos azt mondta, ne szoptassak (de hogy miért?). A gyerek viszont csak cicin nyugodott meg, úgyhogy rátettem az "üres" mellemre. Azért az idézőjel, mert még fél órán át kortyolgatott belőle. A gyerek sokkal hatékonyabb, mint a mellszívó. Ha fejnél, akkor én inkább a gyereket tartanám rajta a fejésre fordított időben is, tapasztalatom szerint abból előbb lesz tej.

Viszont két nagyobb mellett megértem, ha inkább tápszerhez nyúlsz... Ha egész nap cicizik a kicsi, nem sok mindent lehet csinálni mellette.

2014. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A mellszívó akkor megoldás, ha a babád még nem elég erős ahhoz, hogy kiszívja a tejet. Azt írod, szopizás után lágy lesz a melled, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. A védőnődnek nincs tanácsadási ideje? Érdemes lenne jövő héten őt megkérdezni a problémáról. Ha még mindig rosszul alszik, én addig is adnék neki éjszakára tápszer pótlást.
2014. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A védőnő is azt mondja adjak neki tápszert
2014. jan. 26. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!