Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok, mennyi az...

Ti mit gondoltok, mennyi az ideális kor különbség 2 gyerek között?

Figyelt kérdés
most lesz 2 éves a fiam!eddig nem szerettem volna neki kistestvért de most valahogy mégis nagyon vágyom még egy babára!szerintetek mennyi az ideális kor különbség?
2014. jún. 25. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jókor vágnátok bele. Szerintem 3 év körül van az ideális, mert még nem olyan nagy a különbség, hogy majd ne tudjanak egymással játszani, bandázni stb., de elég nagy ahhoz, hogy már nem két teljesen ellátni való gyereked van (vagyis egy 3 éves gyerek már sokmindenben tud segíteni, megérti, ha mondasz neki valamit, el tudja mondani, ha valami baja van, eszik egyedül, öltözik stb).
2014. jún. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Számunkra a 4-5év körkülönbség az ideális.

Van egy 2,5éves kislányom és nem tudom elképzelni, hogy most legyen egy testvére. Hozzáteszem, hogy mindennél jobban szeretnék babát, de most nem bírná az idegrendszerem... :)

2014. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk 6-7 év lesz. Nekünk így lesz ideális. Amikor a nagy iskolás lesz, itthon leszek, tudok neki segíteni,tudom hozni-vinni.
2014. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év lesz a különbség, és nekünk meg így tetszik :)
2014. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6-7 év.

4 év van a két gyermekem között.

A nagy játszana a sok pici legóval, ponys, pokla pocket játékkal, s nem tud, mert a pici mindent megenne.

Társasozni sem tudok leülni a naggyal, mert a kicsi is jönne, aki megenné a bábúkat, dobó kockát..

Játszótéren nem tudok a naggyal lenni, mert a kicsire kell figyelni.

Szegény nagy kapja meg mindig, hogy várj, mindjárt, csak megetetem, csak átpelenkázom...

Nem tudnak együtt eljátszani, mind a kettőt más érdekli.

A nagy még nem Anyáskodó, inkább zavarja a kicsi.

2014. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ideális. Van akinek a kicsi, van akinek a nagy korkülönbség jön be. Az első időkben jobb a nagy korkülönbség, mert a nagyot nem kell pelenkázni, emelgetni, de később meg jobb a kicsi, ahol a két gyerek egy szinten van, jobban együtt tudnak játszani.

Mind a kettőnek meg van az előnyei és a hátrányai.

2014. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!