Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha még mindig...

Mit csináljak, ha még mindig nincs foga, és ő is nyeli az ételt, mint kacsa a nokednit?

Figyelt kérdés

18 hónapos, és még mindig csak az alsó kettő metszőfoga van kint. Adnék én már neki minden enni, de ugye sokmindent nem tud megrágni, amit mi eszünk, ezért még most is sokszor külön főzök neki, nyomkodok, pépesítek. Néha próbálkozunk keményebb, darabosabb dolgokkal, de annyira mohó, hogy egyben nyel le mindent, megakad a torkán, köhög stb. Kis kenyérfalatokat elnyammog, vagy kekszet, de pl. tésztát, rízst vagy húst nem tudok neki adni turmix nélkül. Nyers zöldséget sem.


Mit csináljak? Még mindig babaként étkezik, pedig már nem kellene!



2014. jún. 25. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Doki mondott valamit arra, hogy még nincs foga?

Igazából nekik elég erős az ínyük, puha rizst, tésztákat, főtt krumplit simán lehet neki adni. Az én lányomnak 9 hónaposan jött ki az első 2 foga és 1 évesen is csak a 6 első volt meg, már elmúlt kettő éves, mire a hátsók is kijöttek. Én simán adtam neki egy éves korától mindent, csak apró falatokban. Amíg a hátsó őrlők nincsenek meg, addig mindegyik gyerek csak az ínyével nyammog rajta. Inkább a mohóságát kell visszafogni. :)

2014. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kislányomnak 10hónaposan jött ki az első foga de már 6-7hónapos korától adtam neki kenyér héjat és darabos ételeket jó puhára főztem őket, ha rántott karfiol vagy brokkoli volt azt is a kezébe adtam és simán el tudta majszolni. szerintem próbáld ki úgy is észre veszed ha nem sikerül neki :) de doki nem mondott semmit arra hogy még csak ennyi foga van? én a helyedben fel keresnék egy jó gyerek fogorvost, mert szerintem ez nem normális már rég őrlő fogainak is kint kéne lennie.
2014. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adsz neki D-vitamint? Amikor elmúlt a lányom egy éves(márciusban) azt mondta a védőnő és az orvos is, hogy hagyjuk abba a Vigantolt, ekkor volt 7 foga, ahogy elhagytuk a cseppet nehezebbé vált a fogzása, mintha megállt volna a fognövekedése. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy adjam neki tovább és láss csodát 15 nap alatt kibújt 3 foga. Addig amíg rá nem világítottak nem gondoltam volna hogy a D-vitamin és a fogzás kapcsolatban állnának egymással.
2014. jún. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem adok, mi is abbahagytuk. lehet, hogy erről lenne szó? kipróbálom...nem tehet rosszat.

amúgy orvos erre azt mondta, hogy normális, van akinek később jönnek. anyukám azt mondta, nekem is így volt.

2014. jún. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!