Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utalhatnak ezek a tünetek?

Mire utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
A lányom 10 hónapos, alul-felül 2-2 foga van eddig. A mai napon iszonyatosan piros volt az egyik pofija (a másik csak enyhébben), de nem lázas, jó a kedve és rendesen evett is. Ami fura, hogy este szinte egyik pillanatról a másikra elkezdte nyújtogatni a nyelvét, és nagyon elkezdett folyni a nyála is. Eddig ez mind lehet fogzási tünet, tudom, nekem csak az a furcsa, hogy olyan hirtelen kezdődött, szinte egyik pillanatról a másikra kezdett el folyni a nyála (legalábbis ilyen mértékben, mert eddig is nyálzott, én eddig is a fogakra fogtam), és ezt most nem tudom, hogy a fogak számlájára írhatom-e, vagy valami más lehet a dologban. Azt sem tudom, hogy a nyála miatt nyújtogatja a nyelvét, vagy azért folyik a nyála, mert állandóan kint van a nyelve?
2010. jan. 4. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

100% a fogacska, és az arc eggyik felén a pír is annak a jele.

2010. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is erre gyanakszom. Csak olyan furcsa, hogy olyan hirtelen indult be a nyála. És megnéztem az ínyét, meg is tapogattam, de nem érzek és nem is látok semmit. Remélem nem lesz semmi komoly:)
2010. jan. 4. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is 100%,hogy fogacska van készülőben :))A bőrpír tuti jel!
2010. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek ezt a hirtelen nyálcsorgást és nyelvnyújtgatást ne aggódjam túl? Ezek is a fogacska miatt lehetnek? Mikorra bújhat ki szerintetek?
2010. jan. 4. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell aggódnod! Azért nyújtogatja a nyelvéta baba, mert te, ha nem is érzel semmit a szájában, a baba feszítő érzést érez és irritálja. Ilyenkor intenzívebb a nyáltermelés is, hogy meddig fog tartani, azt sajna előre nem lehet tudni, lehet napok, lehet hetekig elhúzódik.

Szóval nyugi ez mind a fogika!!

2010. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!