Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig ökölben van a keze,...

Mindig ökölben van a keze, könyöke hajlítva, mi a teendő (fél éves)?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos. Ki tudja nyújtani a kezét ha nyúl dolgokért, illetve ha hasra fektetem, kinyomja magát nyújtott kézzel, de minden más esetben be van hajlítva a könyöke, és ökölben van a keze, lábujjai is. Olyan, mintha mindig görcsben, stresszben lenne. Sokszor hadonászik, csak a az arcomhoz vagy kezemhez nyúl, akkor finomak, óvatosak a mozdulatai.


A behajlított könyök, ökölbe szorított kéz azért gond, mert ezért nem tud átfordulni (a könyöke akadályozza ebben).


Valaki találkozott már ilyen tünettel? Hogy lehet "feloldani" benne ezt a stresszt? (Dévény torna sajnos nem elérhető, külföldön élünk).


2014. jún. 28. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Már 3-4 hónapos korban neurológia, gyógytornász kellett volna. Nemcsak a dévenyes jó. Ha egyáltalán nincs lehetőséged elvinni szakemberhez, akkor babamasszázs, babaúszás. De! Ha egy mód van rá, akkor vidd el szakemberhez, mert a mozgsfejlódése banhatja, ill. Egyéb betegségek tünete lehet ez a spasztikus állapot.
2014. jún. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! A mi esetünk is ugyanez volt ennyi idős korban, aztán 7,5 hónapos korában egyre. Jobb lett és ekkor tanult meg forogni. Mi voltunk 2 devenyesnel, neurologusnal, több védőnő is látta és semmi gond. Most már alig ilyen, pedig sokáig tartott. Én a hasfajasos időszakból eredeztetem.
2014. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyan az én fiam még csak 3hónapos, de ő is sokszor ökölbe tartja a kezét.járunk dévényeshez, ő azt mondta h masszírozzam a huvelykujjától kiindulva a tenyere alját. Akkor csinálod jol, ha közben kinyújtja az ujjait.
2014. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!