Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt férjem nevére került a...

Volt férjem nevére került a baba? Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elhúzódott a válás, új páromtól terhes lettem, azt mondták apasági, és semmi más teendőnk nincsen! Erre 1 hete megszültem, 3 nap után beközölték hogy nem lehet az apa nevén, volt férjem vezetéknevét kapta! Még itt vagyunk a kórházban. Most mit hogy csinálják?

Mi a menete? Marad nyoma névváltoztatás után? Vagy nem? Köszönöm egy kétségbeesett anyuka


2014. febr. 7. 18:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a menezte. De az anyakönyvetől kérdezném meg miután kojöttök.
2014. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez lesz (Sajnos). Az exemet nem talaljuk, a valast mar nagyon reg beadtam, es kb 2 het mulva szülök.

A volt ferjednek egy lemondo nyilatkozatot kell tenni, es öneki kell megtamadni az apasag velelmet.

A biologiai apukanak pedig apasagi elismerö nyilatkozatot kell tenni.De ezt 1 even belül tegyetek meg, en ugy hallottam, hogy utana mar nem lehet.

Azt nem tudom biztosra, de lehet hogy apasagi tesztet is kell csinalni.

Hogy marad e nyoma nem tudom.

2014. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Egyebkent jo bunko egy törveny. Ha ezt tudtam volna, tutira nem vallalok gyereket a valas elött.

Nekem annyiban lesz mas, hogy Nemetorszagban elünk, itt valamivel elteröbb ez a szabaly. Az ügyved azt mondta könnyebb es nem tart olyan sokaig, mint otthon.

2014. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A jog szerint a házasság fennállása alatt született gyerek vélelmezett apja a férj. Tessék ügyvédhez fordulni, aki elmondja a pontos ügymenetet, hacsak nem gondolod meg magad, hogy mégis jobb lenne a férj, mint apa.
2014. febr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Ez azért kicsit felháborító hogy így a volt férj nevére kerül a baba. Akik meg együtt vannak a férjével azoknak meg azt kell bizonyítani hogy együtt vannak. 3 hónapnál nem régebb házassági anyakönyvi kivonat másolatával. Ez ilyenkor nem kell ? Kicsit hülyén van megcsinálva ez a rendszer :(
2014. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Csak a válás kimondása után tudjátok átíratni a nevét. Akkor került volna egyedül automatikusan az apa nevére, ha a szülés előtt elváltatok volna és feleségól vett volna a párod.

Válás után az apának teljes hatályú elismerő nyilatkozatot kell tenni, ennyi. Kivéve, ha a férjed be akar kavarni és sajátjának mondja a gyereket.

A törvény pedig nem hülyeség, okosan azért van kitalálva, hogy a gyereket védje.

2014. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Hat marhara vedi a gyereket. Olyan ember neven kell lennie aki nem is az apja.

Van egy ismerösöm, ök csinaltak apasagi tesztet es igy sem irtak ra a biologiai apa nevere a sajät gyereket.

Jah..ved a törveny...

2014. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha jogi oldalról közelíted meg a dolgot, akkor igenis a gyereket védi. Én is mesélhetnék róla és a jó pár gyermekvédelmis kollegám is.
2014. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
24%
Akkor meselj kerlek...
2014. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Feélre értetteek már kimondtå a válást!

Fogantatás időpontjába voltunk csak házasok. Párom apai.elismerő nyilatkozatot tett!

2014. febr. 7. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!