Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted cseppenthetek a...

Szerinted cseppenthetek a baba szemébe?

Figyelt kérdés
2 hete a 4 éves lányomnak begyulladt a szeme, gennyes csipás volt, doki azt mondta kötőhártya gyulladás, és kapott rá szemcseppet. Ma reggel a 10 hónaposom gennyes csipás szemmel ébredt. Szerintetek cseppentsek neki a szemébe abból a szemcseppből, vagy inkább csak vizes vattával mosogassam neki, hátha elmúlik?
2014. jún. 30. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne csepegtess ha nem vidd el orvoshoz. (legalább hívd fel) Ha még is csöppentesz akkor olvasd el a beteg tájékoztatót mert lehet csak 1-2-3 éves kor után alkalmazható. Vizes vatta jó, jó lehet még a kamillás is, de én erről is megkérdezném az orvost-védőnőt. Kötőhártya gyulladás fertőző szóval simán lehet, hogy azt kapta el.
2014. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De 2 hete mikor vittem a nagyot, mondta a doki, hogy elkaphatja a kicsi is meg még mi is. És azt is mondta, hogy ha a kicsi elkapná, neki is mehet ugyanúgy a csepp. Akkor merhetem neki cseppenteni?
2014. jún. 30. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondta a doki, akkor mi a kérdés?
2014. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy mi van ha ez nem is kötőhártya, csak egy enyhébb gyulladás, én meg belecseppentem? Amúgy közben megnéztem a cseppet, még csecsemőknek is adható. Akkor nem árthatok vele, ha belecseppentem?
2014. jún. 30. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a valószínűsége annak, hogy a nagyobbik lányodnak fertőző szemgyulladása van, majd a kicsinek egy totál másfajta, enyhébb gyulladása lesz rá két hétre?

Egyébként én nem használnám ugyanazt a cseppentőt (így lehet jól átvinni a kórokozókat), vennék ugyanabból egy újat.

2014. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Brulamicint írt fel a doki? Általában azt szoktak. Azt adhatod a 10 hósnak nyugodtan, nekem az újszülöttemnek is azt írtak fel amikor csipás volt a szemecskéje.
2014. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem nyomtad bele a szemébe a 4 évesnek cseppentéskor, akkor szerintem nem lehet rajta baci. Egyébként is arra a bacira való gyógyszer van benn nem? Nem hinném, hogy ez gond lenne
2014. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, nekem és a férjemnek tavaly volt kötőhártyagyulladásunk, a doki azt mondta, ne használjunk közöset, csak ezért írtam, de mindenki úgy csinája, ahogy akarja.
2014. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Floxal-t írt fel, belecseppentettem neki már 1 cseppet. Többet szerintem nem cseppentek, meglátjuk milyen lesz reggel a szeme. Köszönöm mindenkinek.
2014. jún. 30. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!