Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki 3 óránként etet, vagy...

Aki 3 óránként etet, vagy ismeri az elvet, hogy állt át 4 órára mely id. Pontokban és hogy, amikor a baba jelez, mert be van állva a 3 órára?

Figyelt kérdés

2 hónapos

szinte percre pontosan kezd mozgolódni, elindul a bélműködés és jön a sírás, hogy cseréljek és éhes.


azt olvastam 6-12 hetesen már jöhet a 4 óránkénti evés és az éjszakai alvás elnyúlása -de ez utóbbit nem értem megint hogy amikor pl 22:30-4:30-ig nézve 1 órás etetést leszámítva alszik 5 órát(ha kihagyom az 1:30-ast, de vmikor 2:30-kor ébred, vagy 3:30-kor, vagy 4:30-kor), utána már majdhogynem reggel jön(07:30-as etetés) és nappali "műszak" tehát eleve az éjszaka hogy aludjon 8 órát??


vagy valaki le tudna vezetni egy értelmes beosztást nekem?

hogy meglegyen a napi kb 15 órás alvás is, meg 4 óránént egyen (és amúgy így kevesebbszer fog enni?-mert a 3 órással enne napi 8szor, de egyet kihagyok, így eszik napi 7szer. a 4 órásival hányszor kell ennie egy nap?)


össze vissza nem akarom etetni, hogy rá bízom, mert próbáltam már és hasfájás lett a vége, mert egész nap csak pityizálna.


elvileg 6 hónapos koráig kell tartani a 4 órákat és utána hogy?


2014. jún. 29. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó ég, ő nem egy gép, amit be lehet állítani akkor amikor akarod. Ha majd érett lesz rá, akkor magától is egyre később jelez majd.
2014. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Ha nem lesz éhes, akkor majd nem kel fel, hanem alszik. Hadd döntse el, te ezt úgyse tudod befolyásolni. Ha 3 óránként kel, akkor azért kel, mert éhes. Ez tök normális ebben a korban. Majd magától átáll amikor úgy gondolja.

Az enyém pl. nem állt át 4 órára soha. Először kimaradt 1 éjszakai etetés, aztámn kettő, majd egyszercsak azt vettem észre, hogy reggelig alszik. De nappal ugyanúgy kb 3 óránként vagy gyakrabban eszik, még most is, másfél éves. Reggeli 8kor, tízórai 10kor, ebéd 1kor, uzsi4kor, vacsi 8kor. Ez előtte is valahogy így volt, csak anyatejjel meg tápszerrel, az időpont nem változott csak a kaja.

2014. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi a fiam 3óránként eszik 7 hónaposan, kivéve ha főzeléket eszik akkor 4 óra múlva lesz éhes. Majd ő diktálja az ütemet, még nagyon picike, ne te akard megmondani neki, hogy mikor legyen éhes.
2014. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

akkor nem görcsölök rá

tényleg, az iskolában is ilyen sűrűn esznek :)


és mikor kezdtétek(v kezditek majd) a hozzátáplálást?

2014. jún. 30. 00:06
 5/12 anonim ***** válasza:
3,5-4 hónapos korban.
2014. jún. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szkuseges a 4 ora,szerintem.

5 etkezes legyen.Reggeli,tizorai,ebed,uzsonna,vacsora.

Ez a lenyeg.

Illetve persze amig kicsi,akkor ejszaka is,amikor ehes.


Nekem szerencsem volt,a lanyom par het alatt elhagyta az ejjeli kelest/evest.Most elmult 5 honapos,5 alkalommal eszik egy nap, 2,5-4 orankent.

Mar jo ideje hozzataplalunk,az ebedet es az uzsonnat kivaltottuk.

(Bar kesobb olvastam utana,hogy eloszor a tozorait kellett volna,nem foetkezest.De baja igy sem lesz,gondolom)

2014. jún. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is 3 óránként etettem, de én úgy vettem észre kimaradt egy étkezés pl este, így váltotzott az etetés. Nem nyújottam az éjszakai etetést, nem is tudnám hogy kellett volna, egyszerűen már pl este 11-kor nem ébredt, hanem szépen aludt, aztán kb 1 hét múlva már pl hajnal 1-kor sem kelt, hanem aludt,hamar átaludta az éjszakát, nem panaszkodhatok :)

De amúgy ahogy kérte, tehát ha 4 óra múlva akkor akkor adtam.

2014. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Èn az elejètõl kezdve ràhagytam az evèst, időben ès mennyisègben is. Most 9hetes (korrigàltan 2) sajàt maga àtàllt a 4 órànkènti evèsre ès màr 5 nap àtaludja az èjszakàt úgy hogy 23óra utàn reggel 6kor kel. Úgy alakult ki nàla hogy egyre többet evett de vàltozik n0egy nap8n belül is reggel az elsõnèl ès este az utolsó etetèsnèl eszik a legtöbbet 140-150mlt
2014. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mit ír a használati útmutató??? :D


bocs, de pont olyan volt amit írtál ;)


enyém már 4,5 éves, soha nem evett 3 óránál ritkábban :D

na jó, az éjszakát átalussza, de talán pont ezért még fél évesen is 2 óránként evett ;)

nem tudom, miért fontos az idő és a pontos levezetés? te is úgy eszel ahogy anyukád megszabta 20 évvel ezelőtt? én akkor eszem amikor éhes vagyok és a gyerekemet is akkor etetem, hidd el, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz ha az igényeit tartod fontosnak nem az órát :)

2014. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 3óránként etetem és neki ez a jó ahogy észre vettem! Amióta 220grammot megeszik,van hogy csak 4óra múlva adok neki enni,mindíg elfogadja :) 10hónapos.
2014. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!