Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj a férjemnek ha...

Miért fáj a férjemnek ha hajnalban még aludni akarok az éjszakázás után?

Figyelt kérdés

Azt vágta már több alkalommal is a fejemhez hogy idézem: Te mindig csak aludnál!

Van egy 9 hónapos kis fiam és nem tudom a foga miatt vagy alapból ilyen rossz alvó de óránként fent van , + a cumija is állandóan kiesik a szájából nappal többet tud aludni egy folytában mint éjjel.

1 hétből kb 3 szor ébred utoljára 5 órakor és van mikor mondom a férjemnek hogy vigye ki -2 órára hadd aludjak a fárasztó éjszakázások után.

Ki is viszi de nem szívesen mert ő és az anyja hajnalanta pont csak ülni, beszélni , cigizni, és kávézni, sziesztázni szoktak és én gondolom olyankor megzavarom őket ebben.

Na de van a házban egy sógor is akinek igen hamar ilyen esetben le is passzolják a gyereket azért hogy én aludhassak.

Ma éjjel sem volt jobb az éjjelk mint a többi gyakran ébredt nem mindig bírtam vissza aludni , amikor meg mondtam a férjemnek hogy az ővé a terep akkor jött hogy én mindig csak aludnék.

Na mérgemben nem feküdtem vissza.

Anyósom is fél óra alatt elfárad a gyerek vigyázásba.

Mindenki elvárja hogy csak én egyedül éjjel nappal legyek a gyerekkel plussz még legyen látszata is hogy mit dolgoztam aznap.

+ nem lehet a gyereket ott hagyni 1 percre sem mert mindenhova már feláll és esik kel.

Ha pedig olyankor beteszem a kiságyba akkor jön a vísítás.

Hajnalban is anyósom jön hogy megnézze hogy mi ez a sírás de már pucol is mert nincs türelme a gyerekhez inkább megy ki dolgozni.

Miért baj az ha nem vagyok hozzá szokva a hajnalban keléshez én nem tudok 4-5 kor kelni hajnalban éjjszakázás után.

De meg kell szoknom.

Mert nem kapok segítséget úgy néz ki,vagy lehet hogy túl sokat várok el.

Na de amikor a gyerekkel vagyok szinte alig tudok csinálni valamit, és akkor már látom hogy anyósnak dupla akkora a feje mert egyedül meg nem győzi.

Szóval nálatok ilyen nincsen?

A gyereknevelés csak az anya szerepe lenne, és az apa feladata mi, ha itthon hosszadalmas munkát nem végez, ő lehet a tv előtt fél napot is hadjam békén , pedig ő jót aludt zavartalanul?

Oktalanul vagyok felháborodva?



2014. jún. 29. 06:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%
A nehéz helyzetektől mindenki szabadulni akar, így aztán mindig egy emberre maradnak a dolgok. A gyereknek most kellene már átállnia a nappal-éjszaka ritmusra, ami azért nehéz. Nappal nem kellene hagyni sokat aludni. Az utolsó esti étkezésnél meg kell tömni, amennyire lehet, hogy legyen tele a gyomra és az éjszakai automatikus gyomorkontrakciók ne váltsanak ki ébredést.
2014. jún. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%
Le kell szoktatni a gyereket az éjszakai kelésekről. Nappal sem kell csak vele foglalkozni. Nyugodtan hagyd visítani. Ha nem veszed fel, akkor néhány nap után békében el lesz a kiságyában, és neked is lesz időd mindenre. 9 hónapos baba már tud egyedül is játszani. Csak rá kell nézni időnként.
2014. jún. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
7%

Férjednek kellene segítenie,másnak nem kötelessége,ők nem vállaltak gyereket,hanem ti.Enyém mondjuk ezer éve átalussza az éjjelt már,de nappal egy katasztrófa vele a sok nyávogás miatt.De mivel párom dolgozik,így az még sosem volt,hogy én lefeküdtem aludni,míg ő a gyerekkel volt.Barátnőmnek sincs segítsége és neki is rengetegszer fenn van a kicsi éjjel.Panaszolja is ezt,de sose hozná át ide attól függetlenül,hogy figyeljek már rá,míg alszik pár órát.És másra se hagyná rá ilyen okból.

Az esetleges éjszakázás együtt jár a gyerekkel.Én is annyiszor felébredek éjjel a kicsire,pedig csukott ajtóval alszik másik szobában,de annyit helyezkedik,meg veri a fejét is a matracba ( rettentő rossz altatási szokása lett ez 1,5éves korától),hogy hihetetlen zörgéseket lerendez. Én is zombi vagyok egész nap,de nekem jó eséllyel a pajzsmirigyem okozza.Párodon fel lehetsz háborodva,de ha amúgy dolgozik és a pihenőnapjain tv-zik,akkor azért csak jár neki a pihenés.Megterhelőbb dolgozni munkahelyen azért szerintem,mint a gyerekkel lenni.De ettől függetlenül a gyerekkel kell törődnie,de nem azért hogy te aludj.

2014. jún. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%

Off:borzalmas volt olvasni amit írsz, ilyen pocsék helyesírást. Borzalom.


On: Napközben valóban nem kellene aludni hagyni. Meg miért keltek rendszeresen 4-5 órakor? Utána már végképp nem alszik vissza? Esténként jól etesd meg, éjjel miért kel fel? Eszik? Iszik? Ringatni kell? Sír esetleg? Azt írod napközben nem tudsz tőle semmit sem csinálni. De közben azt is, hogy sokkal jobban alszik nappal, mint éjjel. Olyankor csináld meg a házimunkát.

Az, hogy a férjed nem segít, főleg úgy, hogy már ébren vannak anyósoddal együtt elég gáz. De nem itt kérdezgetnék erről, hanem normálisan amiket elmondtál itt megbeszélném vele. Engem mennyire kimerít a dolog, egész nap is fáradt vagy, és ezt így nem sokáig fogod bírni. Ha nem érti meg akkor nem a legjobb embertől vállaltál gyereket. Jó sokan laktok abban a házban. Mindenki jár dolgozni?

2014. jún. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Gratulálok az első két válaszolónak a hasznos és értelmes válaszokért! Gondolom több gyerekes, tapasztalt anyukák - ha tényleg így van, gondolkodjanak el, hogy emberi lényeket nevelnek és nem gépeket. Mi az, hogy hagyja visítani????? Mi az, hogy tömje meg? Sajnos tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor már nem az éhség miatt kelnek a gyerekek, hanem a megszokás az, ami felébreszti őket. Igen, valami megoldást kell találni, de nem a fönti dolgokat, mert azok nem vezetnek eredményre.

Nem írtad, hogy szopizik-e még vagy tápszeres a pici, hogy hogyan alszotok, de végülis nem is ez volt az alapkérdés.

Hogy arra is válaszoljak, nem nem vagy oktalanul felháborodva. Ha férjed (a leírásból ez tűnik ki) amúgy is korán kel, akkor igazán besegíthet egy kicsit a gyerek körül, Te pedig jobb, ha kipihened magad! Vagy kelj Te a gyerkőchöz, de akkor pihenj nihenj napközben, mikor a Kicsi is alszik! Tudom, hogy nem haladsz olyankor a dolgoddal, de valamikor pihenned kell, mert különben egy idő után elájulsz. Vagy ha a Férjed otthon van napközben, bízd rá a Kicsit, hogy figyeljen rá, amíg Te a háztartást vezeted! Anyóst is nyugodtan kérd meg ugyanerre.

És igen, vannak olyan gyerekek, akik nincsenek el egyedül - gondolom első gyerkőc. És ez pont az a kor, amikor kiemelt figyelmet érdemelnek, mert rohamosan fejlődik a mozgásuk, viszont sokszor még nem olyan ügyesek. Tegyétek bababaráttá a szobát vagy csak egy részt és ott legyen a gyerkőc, mikor nem tudsz rá figyelni, mert tudod, hogy ott biztonságban van!

Kitartás! Jobb lesz idővel!

2014. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
21%

Eloszor is se a sogornak, se az anyósnak nem feladata a gyerekre vigyázni. Az a te dolgod, meg az apjáé.

Nyilván te nem dolgozol, apuka meg igen, igy evidens lenne neked ellátni a gyereket.

2014. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Igaz nekem kisebb a babám, de megértelek, nekem is 2nehéz eset" a babám, nappal nem alszik az ágyában, csak rajtam, vagy autóban, sétálva és éjszaka is sokszor kell, nagyon nehéz elaltatni, párom már fel is adta ezt a feladatot, próbált segíteni, de nem ment, pedig ha elviszi sétálni, akkor tudok aludni, de havonta egyszer ha megteszi, pedig mindig mondja, hogy elviszi és akkor aludhatok, de mindig elmarad, anyukám is mindig mondja, de mégse teszi, nagyon nehéz ez a nem alvás nekem is, a lakás szörnyen néz ki, hiába beszéljük meg, hogy mi a párom feladata, nem teszi meg, mert megszokta, hogy a baba előtt mindent megcsináltam. Ha megbeszéljük, kb 3 napig működik. És nekem is mindig mondják, hogy hagyjam sírni, meg szoktassam a kiságyba, de nem megy, ott rögtön felébred, pedig sokat próbáltam, a sírni hagyás, meg szerintem nem jó megoldás, nem veszem fel minden nyöszörre, de nem hagyom ordítani. Szóval megoldást nem tudok, de nem vagy egyedül, kitartás! (Most is rajtam alszik a baba, férjem meg mellettem...)
2014. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen mentalitással, meg körülmények közé miért vállaltatok gyereket? (Vita van, hogy ki foglalkozik vele, hogy ki kel fel hozzá, sokan vagytok a házban...stb....) Mire gondoltatok mikor elhatároztátok, hogy gyereket szeretnétek, hogy hogy fogjátok ellátni?
2014. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Egy szobában alszik velünk a kiságyában a babám.

Mi az egyik oldalon ő másikban szóval nem közvetlen mellettünk.

Kb 2 hete van gyerekágyba szoktatva, mert azelőtt éjjel nappal csak babakocsiban volt hajlandó elaludni.

Voltak idők már mikor jobban tudott forgólódni hogy kényelmetlen lett neki a kocsi és 10 percenként vísított.

1 hónapos koráig lett kézben ringatva és kézből babaágyba rakva, aztán nem maradt meg már kézben sem ficánkolt fesztette magát azért altattuk kocsiban, tehát így 8 hónapot aludt a kocsiban.

Lett egy jó kis házfelújítás ami 2 hónapig tartott , és egyszer csak mior kész lett minden betettük az ágyába, és tetszett neki és elaludt magától, aztán elaludt mégegyszer probléma nélkül nyöszörgés nélkül még egyszer aztán már nehezebben még nehezebben nappal volt mikor kocsiban aludt mert mentünk sétálni.

Minnél jobban telik az idő annál gyakrabban ébred éjszaka sokszor azért mert kiesett a cumikája.

Néha csak forgólódik, és megfigyeltem mióta ágyban alszik amikor álmos akkor mint aki bukfencelni készül fejét leteszi a matracra a feneke azz égbe és támaszkodik kezén lábán.

Tápszeres születése óta , nagyon kevés tejem volt.

Eddig tán 2 nap volt hogy nem kellett neki egész éjjel a tápszer, csak a tea.

Éhes! Olyan keservesen sír, mint akinek nagy baja van.

Az a baj hogy nem tudom este megtömni egyszerűen ha evett lefekvés előtt 1,5-2 órája egyszeráen nem eszik semmit.

Mostanában 1 hete éjjel nappal rengeteget iszik.

Másfél litert 1 nap.

A 2 hét alatt eddig kibújt 2 foga, az első 2.

Nappal a kocsiban zavartalanul alszik 1-2 órát egy alkalommal na ő alszik 2-3 alkalommal.

Tegnapelőtt nem hagytam a harmadik alvást este fele és éjjel ordított mint a sakál, csak forgólódott fáradt volt de nem bírt aludni.

Tegnap magától nem aludt akart volna csak aztán egyszer csak amikor már le volt zsibbadva akkor hirtelen megzavarta valaki és kipattant a szeméből az álom.

Ez a reggeli korán ébredés ez megszokott a férjem és anyósomnál ők olyankor sziesztáznak.

Beszélgetnek álltalában.

De van mikor pl ma hajnalban is megitta anyósom a kávé adagját és rendet pakolt a konyhában.

Azzal hogy ő csak hajnalban bír és estére elfogy az ereje és már 7-8 órakor az ágyban van.

Én olyan 10 után szoktam lefeküdni a gyermekem stabilan fél 9-9 óra körül.

A férjem most 1 hónapot itthon volt szabadságon.

Egyébként 8 napból 4-et itthon van, úgy van beosztva a munka köre.

Mindenki olyankor menekül mikor a leghisztisebb a gyerek és az nap mnár a 9-dik ilyen hiszti és nálam de 10 edjére is mindenkinek dolga van és ha anyósom el is veszi mindig csak rövid időre, addig míg megfürdök vagy míg babusgatja és meg nem unja.

Vagy míg hisztis nem lesz.

Nem tudom hogy mit kéne még kitalálnom hogy éjjel aludjon a gyermekem.

Ha nappal hagyom aludni az a baj ha nem hagyom az is baj akkor?

2014. jún. 29. 08:52
 10/30 A kérdező kommentje:

Azt mondta mindenki hogy segít!

Sógor még aránylag segített is mostanában nappal , de azt is azért hogy tudjak dolgozni itthon.

Ő ringatta el a kocsiban.

2014. jún. 29. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!