Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek nem való második baba?

Figyelt kérdés
2 gyereket akartunk, nagyjából 2-3 év korkülönbséggel. Kisfiam most másfél éves, szóval elméletileg ideje lenne aktívan tenni a dologért, de megmondom őszintén nem tudom, hogy való-e nekem még egy gyerek. Ha őszinte akarok lenni jelenleg nem érzem, hogy képes lennék újra végigcsinálni, úgy érzem, ez az egy rosszcsont is meghaladja a képességeimet... Megváltozik ez valaha? Vagy nekem egyszerűen nem való még egy gyerek?
2014. jún. 30. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért mert 2 gyerek volt a terv még nem kell teljesíteni is a tervet. Akkor vállaljatok második babát ha szeretnétek, ne azért mert ez volt a terv. Ha úgy érzed még nem szeretnél másodikat akkor várjatok. Ha pedig szeretnéd akkor biztosan fogod szeretni, biztosan megtudod majd oldani a dolgaidat 2 gyerekkel is. De csak azért mert ez volt a terv ne válajátok, mert megszületik és te még mindig nem igazán vagy készen rá akkor csak ő issza meg a levét, teher lesz nektek is.
2014. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is két gyereket szerettünk volna.Bár az első hamarabb jött,nem terveztük.De egyébként ő most lesz 21 hónapos,eszembe sincs még egy gyereket vállalni,annyira sok ezzel az egyel is.Tehát nekem sem való még egy gyerek.Bár nekünk a hely és az anyagiak a korlátozó tényező leginkább.
2014. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a harmadikkal vagyok így, szeretnénk még egy babát, vagyis férjem már most szeretné, de ez a kettő úgy lefoglal,hogy nem lenne annyi energiám, türelmem amennyit kellene a babához, így az elkövetkező években biztosan nem szülök, majd ha ők nagyobbak lesznek!
2014. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vállalok be most még egyet a régi terveink miatt, ne aggódj :-) Pont azért amit írtál, nem hiszem, hogy most jelen pillanatban meg tudnék neki adni mindent amit az első kapott, úgy érzem nem lenne rá annyi időm és jelenleg türelmem se :-(.

A kérdésben inkább arra gondoltam, hogy van-e olyan, hogy valakinek egyáltalán nem való második gyerek?

2014. jún. 30. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen. Barátnőmnek például. Nagyon akartak második gyereket, második lombikra jött össze.

Barátnőm már a terhesség alatt mondogatta, hogy fél, hogy nem fogja szeretni, és, hogy mit szól majd az első gyerek.


Megszületett a baba, és kb.olyan sorsa van, mint egy mostoha gyereknek. Alig foglalkozik vele, sőt megmondta, hogy nem is szereti annyira, mint az elsőt. Szándékosan nem törődik vele "annyira", mert azt zokon venné a nagyobb (aki amúgy 5 éves). A naggyal össze van nőve, a kicsi meg csak úgy van. Sokan mondták már neki, hogy ez így nagyon gáz, de nem érdekli. Szerinte a baba csúnyácska. Másfél éves.

2014. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös,ez azért nagyon durva! A barátnőddel valami nem stimmel, nem akarom ismeretlenül bántani, nem ismerem a helyzetet, de biztos van valami oka annak, ha ennyire elhanyagolja a kisebbiket. Én a helyében segítségt kérnék egy szakembertől.
2014. jún. 30. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy nem szereti az ember a gyerekét főleg ha nem csak úgy "becsúszott". Ott volt mikor készült, akkor miért nem tett elenne?! Lányt AKARTAM, fiam lett imádom!!!! Szerettünk volna másodikat, de 3-at NEM. 12 hónap van közöttük, 1 fiam és 2 lányom van (ikrek). Imádom őket!!! Pedig az ikrek úgy lettek, hogy szoptattam, nem menstruáltam, és egyetlen egy "meggondolatlan" együtt lét volt. De imádom őket!!!!
2014. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!