Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy legszíveseb...

Miért van az, hogy legszívesebben néha hagynám, hogy bőgjön, mert nem érdekel?

Figyelt kérdés
Nagyon megvisel, ha "hisztizik" az 5 hónapos kisfiam. Ma 1.5 óra volt az altatás. Nagyon álmos volt, mégsem sikerült elaludnia. Tudom, hogy a front is lehet a hibás, de én olyan fáradt vagyok, hogy legszívesebben ott hagynám a kiságyában Őt és aludjon el ahogy akar. Azt is tudom, hogy nem Ő tehet róla és szüksége van rám, de megőrülök ezektől a gondolatoktól. Persze Ő a mindenem, életem értelme és nagyon szeretem, de pocsék anyának érzem magam emiatt. Aztán furdal a lelkiismeret...
2014. jún. 30. 21:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
12%
Hát a lehető legrosszabb módon fogalmaztad meg a kérdésed szerintem... ezek alapján azt kérdezném vissza, hogy ha már öt hónaposan kiborit a kisbabád miért szültél? Mi lesz később? A sajàt igényeink abban a percben másodlagosak hogy anyák leszünk... Pihenj vele, bánj vele más érzésekkel, hidd el érzi rajtad a gondolataidat... és amint változol Ő is fog!
2014. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,néha én is vagyok így. Biztosan a fáradtságtól van,az anya is ember,de végül mégse hagytad ott :-) Nem vagy pocsék anya,csak bevallod,hogy vannak ilyen érzéseid,mikor egy kis csendre vágysz,vagy arra,hogy kicsit vegye át valaki tőled pl az altatást. Igaz,én is pocsék anyának és pocsék embernek érzem magam,mikor ez jön rám,hogy kicsit elegem van...

És most jön majd a többi vélemény:igenis hagyd bőgni,majd megtanulja...vagy hogy igenis rossz anya vagy,hogyan képzeled ezt? és a többi... De ne törődj vele. Ha tudsz,pihenj amikor a babád alszik akár napközben is.

2014. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Hú, mit fogsz itt kapni....


De képzeld el, hogy ha Te így érzed magad, ő mit érezhet. Simán lehet hogy ő is csak fáradt, nehéz még neki feldolgozni az egész világot, új ingereket, és ehhez megnyugatásra van szüksége, hogy belazuljon. Nincs más eszköze, csak hogy sírjon. Ezen csak Te tudsz segíteni, ha tetszik, ha nem.

2014. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Érzi rajtad, hogy feszült vagy. Próbálj kicsit lazítani! Apuka nem tud vigyázni rá egy órára? Hidd el az is jót tesz, ha csak bevásárolni mész egyedül!
2014. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyötörd magad, MINDEN anyuka küzd ezekkel a kettős érzésekkel...

Két gyerekem van, mindennél jobban szeretem őket, de reggeltől-estig szinte mindig velük vagyok. Estére kipurcanok a fáradtságtól, és persze így is örömmel megszoptatom a kicsit, és jó is nagyon összebújni, de amikor 1 óra múlva ordítva felébred és követel magának...

Akkor HÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!! Legszívesebben világgá szaladnék! :)

Végre elaludtak, csend, pihenés, nyugi és puff...

Nekünk, anyukáknak is nagyon kell-ene- egy kis pihi, kikapcs!

Szóval ne gyötörd magad, ezzel mindannyian megküzdünk, aztán mardos a lelkiismeret és reggel még nagyobb szeretettel öleljük őket magunkhoz. :)

Kitartás, és próbálj meg néha kikapcsolódni, kettesben lenni a pároddal, akár csak egy esti séta, vacsi, mozi, barátnőzés, bármi, ami kiszakít egy kicsit otthonról, mert ez feltölt energiával, ami aztán a kicsi nek is hasznára válik!!

Minden jót, könnyű elalvást és nyugodt éjszakákat!!!

2014. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de a kislányomnak is sokszor 1,5 óra míg el tud aludni a segítségemmel, ráadásul ott kell feküdnöm mellette napközben míg alszik, mert különben felkel fél óra után. Sokszor nagyon nehéz, de mindig arra gondolok, hogy szegénykém valami miatt nem tud elaludni és az a minimum, hogy ott vagyok vele és nyugtatgatom, simogatom, énekelek...stb.
2014. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!nem tudsz a csaladodbol valakit "befogni"?

Aki kicsit dajkalna amig pihensz es több türelmed lenne utàna..nem csak a front,hanem lehet a foga is..együtt a ketto meg szuper:/

Tudom hogy nehéz nagyon de próbalj türelmesnek lenni vele. Cicizik? Úgy nem alidna el,ha magad melle fektetned es a cicin aludna el?

Egyebkent z en babam is par napja nehezen alszik el o 3 honapos.

Kitartas es probalj meg segitseget kerni..apuka,nagyszülök,baràtnök,par ora megnyugvas csodàt fog tenni.

2014. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

én ma világosodtam meg a babámról, hogy nem elaludniuk nehéz, hanem tele vannak széllel, büfivel, ami pl 20 perces izgelődés-mozgolódás, meg nyűglődés után jön ki


én is órákig altattam, most meg kicsit tornáztattam, rájöttem ha rezgésszerűen ütögetem, jól esik neki, meg ha hasonfekve a derekát simogatom két irányba, meg ha felemelem a lábát ki is jön puki, stb stb nem ragozom, a lényeg, hogy de érdekes, hogy 5 perc múlva elalszik.

és ezzel megúszom az ébredéskori sírást is.

ahogy elkezd mozgolódni, segítek neki tekergőzni és sírás nélkül kezdődik a köv peluscsere, etetés

2014. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok

szóval ha tudnád, hogy hasfeszülés miatt nem tud elaludni (nem hasfájásról beszélek) akkor lehet egyből máshogy éreznél, átéreznéd a helyzetét.

2014. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg aludni,és ne ostorozd magad
2014. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!