Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy legszíveseb...

Miért van az, hogy legszívesebben néha hagynám, hogy bőgjön, mert nem érdekel?

Figyelt kérdés
Nagyon megvisel, ha "hisztizik" az 5 hónapos kisfiam. Ma 1.5 óra volt az altatás. Nagyon álmos volt, mégsem sikerült elaludnia. Tudom, hogy a front is lehet a hibás, de én olyan fáradt vagyok, hogy legszívesebben ott hagynám a kiságyában Őt és aludjon el ahogy akar. Azt is tudom, hogy nem Ő tehet róla és szüksége van rám, de megőrülök ezektől a gondolatoktól. Persze Ő a mindenem, életem értelme és nagyon szeretem, de pocsék anyának érzem magam emiatt. Aztán furdal a lelkiismeret...
2014. jún. 30. 21:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mert fáradt vagy. Próbálj többet pihenni, néha hagyd a párodra, akár csak egy órára is. Egyél magnéziumot!

Szerintem teljesen természetesek ezek az érzések, csak nem "illik" erről beszélni. Mert ha anya vagy, akkor köteles vagy mindig türelmes és boldog lenni.

2014. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ahogy a 8-as válaszoló írta. Ha én is megtornáztatom altatás előtt akkor könnyeebb az altatás is, kicsivel többet alszik :)
2014. jún. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló de jó neked,hogy te tökéletes vagy.Vagy csak álszent inkább.
2014. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Megértelek, néha tényleg nagyon nehéz. Próbáltad, hogy csak összebújtok, nem altatni próbálod, csak pihentek együtt? És egészen biztos, hogy álmos, mikor te altatni akarod? Nem lehet, hogy csak unatkozik, vagy nyűgös (a front miatt)? Az is segíthet, ha altatás előtt sétáltok egy nagyot a friss levegőn. És az neked is jót tesz!

És ne aggódj, olyan nincs, hogy valakinek (főleg ha extrán nyűgös a babája) nem fordult meg a fejébe, hogy "most már hagyom sírni, nem érdekel" az már mástészta, hogy átlagosan másfél percig tartják be:D:D:D

2014. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
13 válaszolónak elsősorban: Hát nem, nem vagyok tökéletes ahogyan senki sem, ha kicsit értelmesebben olvasod el a válaszom, nem oktattam ki senkit, és még csak nem is húztam le, azért is írtam, hogy rosszul tette fel a kérdést... DE! Két gyermekem van, és most várom a harmadikat, és igen, nekem is sokszor van hogy ejj de elfáradtam, kimerültem, elmennék ide oda, stb, DE ha segítség kell és megnyugtatás nem úgy írom ki a kérdést, hogy "had bőgjön, nem érdekel"... amúgy képzeld, vannak ilyen módszerek is hogy hagyja a babát magától elaludni és nem veszik fel... olyan is hogy végig fekszik vele... olyan is hogy az anya kimerül idegileg-fizikailag... ha elolvastad volna rendesen amit írtam, láttad volna, hogy azt írtam, más érzésekkel fogjon hozzá mert a babák gyerekek megérzik a szülő feszültségét... könnyebb lesz neki pihennie ha a baba hamarabb elalszik mellette, rajta a kezében, ha érzi a mami is nyugodt... Ennyi... a magyar ember elsősorban kötekedni szeret, még ha nem is neki szól a dolog... KEDVES KÉRDEZŐ! Sajnálom ha keményen fogalmaztam NEKED, nem szándékos volt és nem megbántani akartalak vele, tény hogy kiborító néha anyának lenni, a válaszom akkor a kérdés rossz megfogalmazásának szólt... Természetesen rossz anya nincs, aki neveli a gyermekét és aggódik hogy miért nem alszik, stb.. További szép napokat, és jó pihit-babázást ha sikerült megoldani a segítséget!
2014. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Néha kell sgítséget igénybe venni/nagyszülő/ amikor csak magaddal törődj,aludj, sétálj, ami pihentet.

Mert ez így nehéz menet lesz, ha nincs türelmed, ha őt hibáztatod. Te akartad hogy szülessen, miért nem készültél fel rá, hogy ilyen is lesz? Ő nem tehet róla, ha baja van, viszont neked kutya kötelességed segíteni rajta, mert védtelen.

2017. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!