Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vacsora után ha már nem...

Vacsora után ha már nem fogadja el a tejitalt, gond?

Figyelt kérdés

13,5 hós, kellene neki még a tejalapú "étel" is. Jó, ha napi 2-3 dl tejitalt megiszik, pedig nincs baja az ízével, és nem ízesítgetem. Enni egyebet rendesen eszik. Este is bevacsorázik, szóval értem én, hogy már lefekvéskor nem éhes a tejcsihez. Lehet ebből valami baja? 1 éves koráig nagyon tejes volt.

Próbálok napközben adni joghurtot, sajtot, ilyesmiket, hogy pótoljam a tejet. Jól teszem így?


2014. júl. 1. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod.

A fiam is ilyen, ha jól bevacsizik vagy kicsit később eszik a szokottnál, már nem éhes és nem kell neki a tejital.

Beletömni meg nem tudom és nem is akarom. :)

2014. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy eszik tejterméket és tejkészítményt. Ha megiszik egy nap 3 dl tejitalt, de mellette egyébként eszik joghurtot, pudingot, krémtúrót, sajtot, túrót, mit tudom én még mit, akkor az már fedezi a napi tejalapú szükségletet.

Tehát nem úgy kell ezt elképzelni, hogy fél liter tápszert, tejitalt vagy tehéntejet kell meginnia a gyereknek. Ha iszik 3 dl tejitalt, reggelire kis sajtot, uzsonnára joghurtot, már meg is van a mennyiség.

Amúgy a fiam speciel 1 éves kora után tehéntejet kapott, viszont este nem kapott, reggelire kapta, meg tejtermék napközben, estére szilárd ételt evett.

Szóval nem, nem gond, ha vacsora után már nem iszik tejitalt.

2014. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szinténzenész :-)

Mi odáig jutottunk, hogy mostanra egyáltalán nem iszik semmi tejes italt egy kortyot se. (16 hós)

A védőnő azt mondta nem gond, úgyis eszik már mindenfélét. Adj neki joghurtot, sajtot, meg gondolom a főzelékében is tej van, ennyi elég neki. Vacsira is adhatsz tejes ételt, tejpépet, kását, ilyesmiket.

2014. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, megnyugodtam, ennyi mennyiség, amiket írtok megvan nálunk is.
2014. júl. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!