Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ha egy szobában van 2 gyerek?

Jó ha egy szobában van 2 gyerek?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam ,lassan szeretnénk kistesót neki. 2 szobánk van, egyik a miénk, másik a fiamé. Ha lesz kistesó, se tudunk nagyobb házba, nem is akarunk. Egy rakás ismerősöm ki van ezen, hogy hogy akarok 2 gyereket egy szobába, mi van ha a másik lány lesz... Én egy szobába nőttem fel hugommal, szerintem normális emberek lettünk. Nem tudom fiú-lány testvér, hogy fér meg egy szobában, de nem hiszem, hogy mindenkinek 5 szobás háza van. Mesélnétek hogy oldjátok ezt meg? Hogy bírják egymást a gyerekek? Van e valamilyen probléma ebből?
2014. júl. 1. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy darabig úgyis veletek alszik a kicsi, nem? Nagyjából fél éves kora körül átteheted a tesó mellé, addigra ő már nagyfiú lesz, ovis kb, szerintem jól kijönnek majd. Én betettem volna, de a párom azt szerette volna ha külön szobájuk van, így elválasztottuk a nagyszobát és külön alszik az 5évesem és a 2 évesem, pedig mindig együtt játszanak, egymás szobájába járkálnak, simán jól éreznék magukat együtt is. Galéria ágya van a lányomnak, ő szerette volna ha alul az öcsikéje aludt volna :)
2014. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Egy ideig biztos elmegy, de nekem nagyon rossz élményként maradt meg gyerekkoromból, hogy még 12 évesen is a 4 évvel fiatalabb fiú testvéremmel kellett egy szobában lennem (én nő vagyok).
2014. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

En is es a ferjem is igy nottunk fel. Borzaszto volt. Amint lehetett mind a ketten elkoltoztunk otthonrol alberletbe. Semmi nyugalmunk nem volt, sosem tudott ott aljdni egyik parunk sem. Arrol nem beszelve, hogy ket ellenkezo nemu embernek teljesen mas igenyei vannak.

Gyuloltem az ocsemmel egyutt 'lakni'. Foleg, miutan rajott, hogy a bnojevel nem csak setalgatni lehet.

Napi szinten hazahozta a bnoit es "tik-tak"-oltak a szobaban.

Szamtalan problema volt ebbol. Igaz, en akkor koltoztem el, amikor a bnoje az en fehernemuimet probalgatta fel.


A ferjem huga meg .. Legdurvabb horrort ubereli.


Nekunk ket lanyunk van, de mi alapbol egy velemenyen vagyunk ebben a kerdesben: kulon szoba mindenkinek!

2014. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hú, 2. és 3. válaszoló, nem irigyellek benneteket! Nekem azért nem maradt rossz élmény, bár mi ketten lányok voltunk a tesómmal egy szobában. De most őszintén! Aki nem teheti meg, hogy nagy házban lakjon, vagy még egy szobát építsen, az egy gyerekre tervezzen?

Nem éhezünk, meg fizetjük a számlánkat, a gyereknek is megvan mindene, szűkösen de beleférne a kistesó, de építkezés vagy másik ház nem . Akkor maradjon egyke?

2014. júl. 1. 15:44
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Én is egy szobában voltam az öcsémmel, és borzalmas volt. Tanulást is nehezítette, a többiről ne is beszéljünk..

Nálunk mindkét gyereknek külön szobája lett, pedig lányok, így szeretik, szeretik a privát szférát, és jó testvérek is. Nálunk a tesómmal való közös szoba rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra, így jónak láttam később a külön szobát.

2014. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

2 szobánk + nappalink van. Egyik a hálószoba, másik a gyerekszoba. Egy 6 és egy 2 éves lányunk van. Ez ugye viszonylag könnyebb, mert egyneműek. Mi csak egy gyereket terveztünk, de végül mégis kettő lett. Imádják egymást. A nagy is évezi, hogy egy szobában alszanak, egy falon van az ágyuk is. Remélem, hogy jól meglesznek, mert nem szeretnénk a nappaliba kiköltözni. :)

Én ismerek olyan fiú-lány testvérpárt, akik közt 2,5 év a korkülönbség és egy kb 10 négyzetméteres szobában nőttek fel. Nem volt különösebb gond.

2014. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk lányunk van.Alap esetben két gyereket szeretnénk,de nálunk kizáró ok,hogy egy szobában legyenek.Ha két lány,ha fiú és lány,akkor is.Szóval nekünk tuti nem is lesz másik gyerek.

Párom egyke,így neki ezért nem oké a dolog.Nekem bár van sok testvérem,ebből egy öcsémmel nőttem fel apámmal,de külön szoba volt mindenkinek.Viszont mivel ez több családos ház volt régen,így mire totál megvették mamáék ezer éve,a buta elrendezése miatt az én szobámból nyílt apáméké,onnan át a nappaliba,onnan meg öcsémhez,így öcsém a mamához és papához rajtam szaladt át napjában milliószor,mert a szobám másik ajtaja meg a konyhába nyílt,arról meg a nagyszüleink szobája.És hát 12 év korkülönbség van köztünk...Nem volt kellemes,és nem mert feltétlen bármit csináltam volna,de hogy amekkora lendülettel jött,még a szívbaj is rámjött.

2014. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk 5 év lesz a két gyerek között, még nem tudjuk a kicsi nemét, de úgy tervezzük, hogy kb. a nagy 12 éves koráig (kamaszkor előttig) maradnának egy szobában.

Ki tudunk alakítani a lakásban egy tanulósarkot, ha a nagyobbik iskolás lesz, hogy a kicsi (akkor még csak bölcsis) ne zavarja.

Én 18 éves koromig laktam a húgommal egy szobában, és nem maardt meg jó élménynek a 14-18 éves korom közötti időszak, vágytam volna privát szférára, barát/barátnő sem tudott ott aludni stb.

14 éves korunkig nem volt gond a közös szoba.

2014. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

nekem most is egy szobában vannak

12, 9, 3, évesek és vegyesen lányok és fiú

külön galériaágyuk van


most már kelleni fog a külön szoba a nagylány miatt :-)

de eddig nem volt gond ebből :-)))

2014. júl. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Én egyik bátyámmal aludtam egy szobában 11/12 éves korunkig, addig ok is volt. Amúgy nálunk is pont ez a helyzet, mint amit írtál. Egy barátnőméknél úgy volt megoldva ez egy szobában, hogy úgy tették a gardrób szekrényeket, hogy egymásnak háttal, és az volt a válaszfal. Nyilván hangok könnyen átmentek, de mégis volt magánéletük. Persze ehhez kell egy nagyobb szoba.
2014. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!