Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2gyerekesek, nálatok hogy...

2gyerekesek, nálatok hogy van? Hogy altassam 3hós és 3éves gyerekeim? Egy szobában alszanak, eddig a pici hasfájós volt, csak éjfél körül tudott elaludni-kézben, közben a nagyobb elaludt.

Figyelt kérdés
Most már korábban is elaludna,de nem tudom hogy időzítsünk.A nagy f-9körül kerül ágyba,mese,puszi és alszik.Ha előbb tennénk le a picit félek,hogy felébred a nagy fürdés-elalvás rituáléjától.Fogalmam sincs mi legyen,de minél előbb kéne a rendszer.

#gyerek #alatatás
2014. febr. 8. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fektesd le elöbb a picit. Ha elaludt, akkor semmire sem ébred fel - nálunk volt, hogy a nagy hangosan sírt, a kicsi meg észre sem vette.
2014. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 éves a nagy, 16 hónapos a kicsi fiam. Régebben úgy fürdettünk, hogy én a kicsit, aztán vittem altatni, addig apa a nagyobbikat fürdette. Mikor a kicsi elaludt, beraktam az ágyába, utána mentem a nagyhoz. Egy szobában alszanak, a nagy mellé is oda kell feküdni míg el nem alszik. A kicsit nem zavarta, ha halotta a nagyot pancsolni. De olyan is volt sokszor, hogy a kád felére raktam a kiskádat, a nagy mellette volt a nagykádban, így együtt fürödtek, persze a kicsit hamarabb vittem öltöztetni, altatni, a nagyot pedig szintén apa halászta ki. 7-fél 8 körül van mindig fürdés, de már jó ideje egy kádban pancsiznak. A kicsi 8 körül általában alszik, a nagy 9 körül szokott bevonulni. Van amikor a kicsi felébred, olyankor kiveszem és visszaaltatom, majd visszabújok a nagyhoz, ha addig nem alszik el.
2014. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nálunk van egy 3 hónapos és egy majdnem 3 éves, mint nálatok.

egy hónapja alszanak egy szobában. Nálunk így alakul eddig.

a pici megy fürdeni 8 fele. Apa fürdeti, utána megy be a gyerekszobába etetni majd altatni. Leteszi aludni.

Ezalatt én végzek a nagyobbik fürdetésével, kijövünk a nappaliba, ott megetetem még finom utó hamival, közben mesét olvasok neki, vagy néhzet mesét a laptopon, míg apa megérkezik. Aztán pisi és a takarójával együtt bemegy a szobába aludni. Apa beviszi. Tehát itt már csak aludni megy be. ez lehet kb. 21:30 körül. Tudom, hogy ez későn van, de egyelőre így tudjuk ezt kiviteleznui, majd az óráátállítás után másképp próbáljuk. Addig ez jó, mert nekem nem teher a nagy kintléte. Ő nézi a mesét, én meg a sorozatot a tévében.

:)


aztána nagy időnként kikiabál, hogy 'apa pisi". De a pici nem ébred meg rá, csak ha mondjuk már 10x kiabált. (egyszer nem mentünk be hozzá időben ,mert apával épp osszebújtunk

2014. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!