Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit érdemes és lehet recept...

Mit érdemes és lehet recept nélkül megvenni a gyógyszertárban előre?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent meg lehet venni, de nem érdemes, drágább és nem sürgős szerintem egyik sem. Bőven ráér a popsikrém, alkohol vagy vitamin is akkor, amikor hazaértek.
2014. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt vettem meg recept nélkül, ami a kórházba is kellett, mivel az orvosunk csak a gyerek születése napján írja fel először a recepteket.

Vagyis, alkoholt és hintőport a köldökre. Popsikrémet nem vettem meg recept nélkül, mert az dupla annyiba kerül, mint receptre, inkább vettem egy kis tégelyes Neogranormont, még jobb is:)

Gézlap kell, de ahhoz nem is kell recept.

Aznap mikor megszületett a baba, akkor megkértem a párom menjen be az orvoshoz és írassa fel a recepteket és váltsa ki, így otthon már minden volt.

Egyébként a hintőport a köldökre és alkoholt már még egyszer nem vettem meg, elég volt, amit recept nélkül vettem. Ezek nem sokkal drágábbak, mint receptre.

2014. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel a lejárati dátum is fontos, ezért 2-3 héttel előrébbnél én nem vásárolnék be.

Arról nem is beszélve, hogy a te taj számodra a leendő gyermekorvos ad majd receptet, amivel olcsóbb valamennyivel a fürdető, popsikrém stb.


Amit érdemes figyelni, az meg nem a gyógyszertárban a legolcsóbb.

DN, rossmann, müller stb. nézheted az akciós pelenkákat kuponokat (pl. rossmanó, bababónusz, 15% végösszegi, babakupon) és pelenkát, törlőkendőt érdemes megvenni, ha valóban nagyon akciós (pl. most a dm-ben láttam nagy dobozos pamperst).

Kezdőként lehet, hogy ezekból is csak 1-2 csomagot fajtánként, hogy kitapasztald, hogy melyik válik be igazán nektek.

2014. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne vásárolj semmit! Bőven ráérsz kiváltani ezeket a születése után is. Nálunk úgy is csak akkor írta fel a gyerekorvos a recepteket.
2014. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fürdetőt is lehet recept nélkül, de nem érdemes, mert a kórházban úgy is sajáttal fürdetik. K-vitamin, lázcsillapító kúp és Vigantol pedig receptköteles. Ja, nekünk testápolót is felírt a doki receptre, azt se vedd meg előre, illetve hasfájásra is írt fel valamit, de sajna nem emlékszem a nevére.
2014. júl. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, ne vegyél előre semmit, de ha az orvos nem írja fel előre, akkor a hintőpor és alkohol mindenképp kell a kórházba, ha nem akarod, hogy a párod rohangáljon hirtelen, mert a gyereket le kell kezelni, a csecsemős meg nyavalyog, hogy miért nincs. Nálunk ezeket nem adnak a kórházban, ha nincs, akkor szobatárstól kértek kölcsön!
2014. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunka kórházban mindent adtak, semmit nem kellett bevinni, úgyhogy ezért is felesleges aggódni.
2014. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Fejér Megyei Szent György Kórházban aggódhatsz, mert ott semmit sem adnak, még pelenkát sem.
2014. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából azért is akartam megvenni, amit lehet, mert az én egészségpénztáros kártyámon van még 10ezer Ft és ezzel a párom sajnos nem tud fizetni, de csütörtökön megyek a gyerekorvoshoz, hátha lesz amit felír/elmond előre. Nem tudtam, hogy szinte minden receptköteles és olcsóbb is receptre, ezért kérdeztem és köszönöm a segítséget. Igazából akkor lázmérő, steril vatta és steril gézlap, ezeket tudom csak megvenni.
2014. júl. 1. 21:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és meglepődtem, de nálunk se kell semmi a kórházban :)
2014. júl. 1. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!